TRANSPORTO IR LOGISTIKOS SEKTORIAUS SPECIALISTŲ PROFESINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS EUROPOJE

TRANSPORTO IR LOGISTIKOS SEKTORIAUS SPECIALISTŲ STAŽUOTĖ

2015-1-LT01-KA102-013066


STAŽUOTĖ PORTUGALIJOJE

2016 metų sausio mėnesį penki logisto ekspeditoriaus profesiją studijuojantys moksleiviai, Raimondas Čiupaila, Rolandas Čiupaila, Arentas Daugėla, Gytis Ašmena ir Artūras Ališauskas stažavosi Portugalijoje, Lisabonoje pagal Erasmus+ programos projektą „Transporto ir logistikos paslaugų sektoriaus specialistų profesinių kompetencijų tobulinimas Europoje“.

Šio projekto tikslas – sudaryti sąlygas profesinio rengimo įstaigose besimokantiems transporto ir logistikos srities mokiniams įgyti praktinių profesinių įgūdžių ir naujų teorinių žinių užsienyje.

Logisto ekspeditoriaus profesijos mokiniai stažuotės Portugalijoje metu susipažino su transporto ir logistikos srities subtilybėmis priimančioje šalyje, saugos reikalavimais, sandėlio darbų organizavimu bei IT programų panaudojimu.

Stažuotės metu moksleiviai patobulino profesinės užsienio kalbos žinias, susipažino su Portugalija bei jos kultūra ir tradicijomis, išmoko tolerantiškumo, savarankiškumo, atsakingumo, punktualumo bei pareigingumo.

Visiems projektų dalyviams buvo įteikti stažuotę užsienyje pripažįstantys Europass mobilumo dokumentai.

Stažuotę pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

 


STAŽUOTĖ ISPANIJOJE

2015 metų laprkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje penki logisto ekspeditoriaus profesiją studijuojantys moksleiviai, Mindaugas Malachauskas, Raimondas Čiulaipa, Aurelija Voicinovičiūtė, Erika Simanavičiūtė ir Tomas Rumševičius stažavosi Ispanijoje, Valensijos mieste, Esmovia priimančioje organizacijoje pagal Erasmus+ programos projektą „Transporto ir logistikos paslaugų sektoriaus specialistų profesinių kompetencijų tobulinimas Europoje“.

Šio projekto tikslas – sudaryti sąlygas profesinio rengimo įstaigose besimokantiems transporto ir logistikos srities mokiniams įgyti praktinių profesinių įgūdžių ir naujų teorinių žinių užsienyje.

Logisto ekspeditoriaus profesijos mokiniai stažuotės Ispanijoje metu susipažino su transporto ir logistikos srities specialistų darbo specifika, naujovėmis ir darbo etika bei įgijo teorinių žinių ir praktinės patirties dirbant su skaitmeninėmis sandėlio valdymo programomis. Būsimieji logistai ekspeditoriai susipažino su logistikos įmonių vadybos ir veiklos organizavimo ypatumais, taip pat įgijo sparčiai populiarėjančios ir didžiules perspektyvas turinčios elektroninės prekybos ir rinkodaros žinių ir įgūdžių.

Stažuotės metu moksleiviai patobulino profesinės užsienio kalbos žinias, susipažino su Ispanijos kultūra ir tradicijomis, išmoko tolerantiškumo, savarankiškumo, atsakingumo, punktualumo bei pareigingumo. Stažuotės metu moksleiviams taip pat buvo sudarytos sąlygos išsiugdyti kūrybiško ir kritinio mąstymo, verslumo ir bendravimo su klientais įgūdžius, kurie yra neatsiejama jų būsimos profesinės veiklos dalis.

Visiems projektų dalyviams buvo įteikti stažuotę užsienyje pripažįstantys Europass mobilumo dokumentai.

Stažuotę pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

 

Projektų vadovė

Dalia Mockeliūnienė