spalio 10 | 2016
kp14-gr-apie-karjera-kitaip_epmc

K-14 grupei apie karjerą kitaip

Spalio 6 dieną VšĮ Elektrėnų profesiniame mokymo centre K-14 grupei ekonomikos pamoką vedė buvęs šios mokyklos mokinys, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Didžiojoje Britanijoje, – Remigijus Mičiulis. Pamokoje konditeriai pradėjo naują temą apie įsidarbinimo galimybes, todėl iš pradžių kalbėta apie abstrakčius dalykus: kas yra karjera, kodėl ji svarbi, kokio amžiaus žmonėms ji turėtų rūpėti ir kodėl, kokios yra karjeros galimybės. Prisiminta A. Moslow poreikių piramidė, kurioje kaip aukščiausias žmogaus poreikis įvardinta savirealizacija (darbinė veikla, karjera). Lentoje buvo nubraižytas „laimės pyragas“, kuriame buvo pavaizduoti svarbiausi gyvenimo aspektai, darantys poveikį laimei. Laimė priklauso nuo tokių rodiklių kaip sveikata, socialinė aplinka, finansai, šeima, dorovinė ir protinė veikla. Nuo laimės neatsiejama ir karjera (profesinė veikla), nes įsitraukimas į prasmingą veiklą bei galimybė joje tobulėti padeda ne tik stiprinti teigiamą požiūrį į save, skatina savigarbą, pasitikėjimą jėgomis, bet tiesiogiai susijusi su žmogaus finansine padėtimi, bendruomenės santykiais. Labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp visų minėtų „laimės pyrago“ aspektų.

Po teorinės dalies R. Mičiulis papasakojo apie savo karjerą, kurią iš tiesų galima pavadinti gana įspūdinga. Savo karjeros startinę vietą jis laiko VšĮ Elektrėnų profesinį mokymo centrą, kuriame įgijo kompiuterinės įrangos derintojo specialybę. 2007 metais emigravęs į Jungtinę Karalystę R. Mičiulis neapsiribojo darbu fabrike, o nuolat ieškojo kitų galimybių: emigrantas iš Lietuvos 2010 metais parašė pilnametražinį anglišką filmo scenarijų „Tikroji mano asmenybės pusė“ (angliškai „R.E.M.I.“), laisvu laiku kūrė scenarijus lietuvių ir anglų kalba, dirbo su trumpametražiniais ir pilnametražiniais filmo scenarijais. Kūrybinga ir talentinga asmenybė netrukus buvo pastebėta: 2013 metais tarptautiniame Kanados filmų festivalyje už nominuotą scenarijų  „Tikroji mano asmenybės pusė“ („R.E.M.I.“) R. Mičulis gavo „Puikaus darbo“ („the Award of Excellence“) apdovanojimą, 2014 metais trijų angliškų dainų žodžiai dalyvavo britų muzikos konkurse „The UK Songwriting Contest“. 2015 metais jis pradėjo bendradarbiavimą su vokiečių pop-roko stiliaus muzikante Lauryn Mark, vykdė bendrą projektą su Lietuvos muzikantu Ilja Aksionovu. Jis yra parašęs žodžius dainoms, kurios buvo panaudotos ruošiant šių atlikėjų naujus albumus. Šiuo metu jis įžengė į kino „industriją“ ir, bendradarbiaudamas su Lietuvos režisieriumi Ruslanu Korostenskij, kuria scenarijų filmui apie Barborą Radvilaitę.

Mičiulio manymu, karjera – tai laiptai aukštyn. Bet pirmiausia reikia juos atrasti. Kiekvienam karjera yra labai svarbi, nes tik dirbdami galime judėti į priekį, mokytis iš savo klaidų bei stebėti save ir savo pasiekimus. Nors R. Mičiulis į Lietuvą atvyksta tik porai savaičių, bet visuomet apsilanko VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre ir mielai dalijasi patirtimi. Kas kartą susitikimo metu jis akcentuoja, kad tapti tuo, kuo yra dabar, jam padėjo šioje mokykloje įgytos žinios, mokytojų profesionalumas bei palaikymas. Atsisveikindamas svečias linkėjo, kad karjeros laiptai niekada nebūtų per daug statūs arba per slidūs. O jeigu taip nutiktų – nereikia pamiršti, kad dar yra turėklai…

Asta Jokšienė