kovo 28 | 2017
Kelione i Bygdoščių (lenk. Bygdoszcz)_epmc

„Profession challenge in Europe“

KELIONĖ Į BYDGOŠČIŲ

2017 m. birželio 16 – 20 d. Bydgoščiuje (Lenkija) įvyko paskutinis tarpmokyklinio Erasmus+KA2 projekto „Profession Challenge in Europe – Be the Archtect of your Future“ partnerių iš Kipro, Lenkijos, Bulgarijos, Turkijos, Latvijos ir Lietuvos susitikimas, kurio metu aptarė projekto įgyvendinimo rezultatus. Viso projekto metu buvo organizuota  įvairūs mokymai, seminarai, orientuoti į pagalbą ugdant jaunimo verslumo dvasią.

Sugrįžę EPMC projekto dalyviai Marius Budėnas ir Viktoras Misiovič dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi, kad jie ne tik dirbo, aptarė projekto veiklas, rezultatus, bet ir turėjo galimybę pažinti Bydgoščio miestą, pasigrožėti senamiesčiu. Projekto dalyviams organizuota „Break brain“ (pabėgimo kambarys) loginių sprendimų reikalaujančio rungtys, kelionė į Gdansko miestą, maisto gamyba Agatos virtuvėje, poilsis prie jūros.

Reikia pripažinti, jog projektai padeda ne tik susipažinti su kitų šalių žmonėmis, kultūromis, jie padeda įsitraukti ir kurti naujas idėjas, tobulėti ir augti. Atrodo, darbai jau baigti, susitikimas paskutinis, tačiau draugystė, užsimezgusi projekto įgyvendinimo metu, išliks ilgam.

 

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė


 

STAŽUOTĖ LATVIJOJE 

Tai viena paskutiniųjų kelionių Erasmus+ tarpmokyklinio strateginės partnerystės projekto „Profession challenge in Europe“ žemėlapyje. Š. m. balandžio 18-24 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai  Rūta Petrauskaitė,  Monika Česonytė, Viktorija Kananavičiūtė,  Erika Klebavičiūtė,  Evaldas Kučinskas, Lukas Vėželis bei mokytojai Marius Budėnas, Viktoras Misiovič ir socialinis pedagogas svečiavosi Latvijoje. Grįžę dalinosi kelionės įspūdžiais ir džiaugėsi, jog turėjo galimybę aplankyti kaimyninę šalį.

Pirmąją dieną aplankė Skrundos mokyklą, kurioje klausėsi mokinių atliekamų dainų, pristatinėjo savo mokyklas, žiūrėjo mokinių atliekamus eksperimentus, pavadintus – „Chemija yra smagu“. Buvo organizuota išvyka į meriją, kurioje sveikinimo žodį tarė  bei  simbolines dovanas įteikė pati merė. Grįžus į mokyklą prasidėjo užsiėmimai. Vyko programavimo pamokos pasitelkus robotus (veiklą organizavo mūsų mokytojai Marius Budėnas, Viktoras Misiovič ir Taurius Lengvinas). Taip mūsų mokytojai pasidalino geraja patirtimi su projekto partneriais apie „Jaunų europiečių programavimo įgūdžių lavinimas pasitelkus robotus“ vykdomą projektą. Buvo vykdomi ir kiti užsiėmimai, jų metu buvo galima  gaminti rankų kremą,  gamintis prisegamus prie drabužių ženkliukus.

Jau kitą dieną visi vyko į RTU (Rygos technikos universitetą – Riga Technical University). Čia buvo galimybė susitikti su studentais, pabendrauti su jais, pamatyti mokymuisi naudojamą praktinę įrangą. Teko pabuvoti elektro-akustikos laboratorijoje, kurioje mokiniai  galėjo užeiti į akustinę beaidę kamerą ir keletą minučių pabūti visiškoje tyloje. Naudinga buvo pamatyti profesionalius 3D spausdintuvus ir sužinoti jų veikimo principus, pažiūrėti, kaip dirbama su optiniais kabeliais, suvokti reaktyvinių bei sraigtasparnių variklių veikimą, pažiūrėti iš ko jie sudaryti. Komanda turėjo galimybę pabuvoti  tikrame sraigtasparnyje, pamatyti magnetinio rezonanso įrangą iš vidaus. Dienos pabaigoje visi aplankė Rygos centrą.

Ketvirtą kelionės dieną mokiniai su mokytojais vyko į saldainių fabriką „Pure“, kur mėgavosi šokolado gamybos procesu, patys gamino  saldainius.  Pramogos tęsėsi  kino miestelyje „cinevilla“, kur visa kompanija nepraleido galimybės nusifilmuoti bei sudalyvauti orientacinėse varžybose.

Penktoji diena – sporto diena.  Mokiniai bei mokytojai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse, o už aktyvų dalyvavimą buvo apdovanoti prizais.

Priešpaskutinę kelionės dieną laukė kelionė į Kuldigą, miestą Latvijos vakaruose. Jame mokytojai bei mokiniai susipažino su miesto istorija bei jame vykstančia veikla, apsilankė ir grybų fabrike, kur jie ir auginami.

Ši kelionė paliko tikrai neišdildomus įspūdžius. Dėkojame broliukams latviams už šiltą priėmimą ir nuostabų laiką.

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė


 

KELIONĖ Į BULGARIJĄ

2015 metais prasidėjęs Erasmus+ tarpmokyklinis strateginės partnerystės projektas „Profession challenge in Europe“ (iš angl. klb. vertimas „Profesiniai iššūkiai Europoje”) įsibėgėjo. Projekto dėka siekiama skleisti žinią, kad tik mokydamiesi vaikai gali augti ir tobulėti. Tam pasitelkiamos įvairios priemonės – praktinių darbų, tyrimų vykdymas, diskusijų, pristatymų organizavimas, kurie ir yra mokymosi proceso dalis. Projekto metu mokiniams sudaromos galimybės dalyvauti įvairiose veiklose, susipažinti su kitomis šalimis, užmegzti draugystę ir bendradarbiauti.

Š. m. vasario 23 d. – kovo 2 d. Perniko mieste (Bulgarijoje) svečiavosi grupė VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokinių – Karolis Gudelis,  Donatas Šareika,  Žygimantas Tomkus ir Inga Gasiūnaitė. Juos lydėjo profesijos mokytojai Marius Budėnas ir Viktoras Misiovič. Šio vizito metu buvo vykdomos įvairios Erasmus+ tarpmokyklinio strateginės partnerystės projekto „Profession challenge in Europe“ veiklos. Kaip teigė patys mokiniai, labiausiai jiems patiko gaminti tradicinį bulgarų papuošalą „Martenitsa”. Taip pat buvo organizuota ekskursija į Perniko miesto meriją, kur dalyviai pateko į televizijos reportažo filmavimą, išklausė  Bulgarijos švietimo sistemos pristatymą, aplankė įvairius smulkiuosius pramonės taškus,  pamatė, kaip gaminami sūriai, konditeriniai gaminiai. Mokiniai džiaugėsi, jog turėjo galimybę išbandyti save turizmo agentūros darbuotojų darbo vietoje, pristatė partnerių šalis ir kvietė jas aplankyti.

Projekto Erasmus+ „Profession challenge in Europe“ vykdymo metu 2015 metais jau buvo aplankyti Kipras ir Lenkija. 2016 metų gegužės mėnesį Projekto komanda lankėsi Lietuvoje. Be to, tais pačiais metais buvo aplankyta Turkija, Kipras. Šių metų pavasarį dar laukia darbai Latvijoje ir užbaigiamasis projekto susitikimas Lenkijoje.

Tikimės, jog projekto dalyviai noriai bendraus ir bendradarbiaus, dalinsis patirtimi ir projektui pasibaigus.

profession-challenge-in-europe-1