kovo 28 | 2017
Kelione i Kipra_epmc

Portugalija projekto „ Europeneurs: European Young entrepreneurs “ dalyvių akimis

KELIONĖ Į KIPRĄ

2017 metų birželio 24-30 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė ir profesijos mokytoja Ineta Čoporovienė dalyvavo paskutiniame Erasmus+ tarpmokyklinio strateginės partnerystės projekto „Europeneurs: European Young entrepreneurs“ („Europeneurs: Jaunieji Europos verslininkai”) susitikime. Projekto dalyviai iš Ispanijos, Kipro, Lenkijos, Portugalijos, Italijos džiaugėsi, jog pavyko pagerinti projekto pradžioje iškeltus rodiklius, t.y. išmokyti jaunuosius europiečius vystyti savo verslumo gebėjimus asmeninėje, švietimo, socialinėje ir darbinėje aplinkose.

Kaip teigė dalyvės, veiklų svetimoje šalyje netrūko. Kiekvieną rytą projekto komanda susitikdavo Larnakos vidurinėje muzikinės pakraipos mokykloje ir ruošė projekto ataskaitą. Po darbų turėjo galimybę susipažinti ir su Kipro kultūra, aplankyti Protaras/Agia Napas regioną, garsėjantį įspūdingomis uolomis, nuo kurių patys drąsiausi galėjo šokti į Viduržemio jūrą. Taip pat svečiavosi Nikosijoje, Kipro sostinėje, Lefkaros kaime, kuris yra žinomas savo siuvinėjimais. Vieną vakarą projekto komanda buvo pakviesta dalyvauti Tėvų asociacijos rengiamoje kasmetinėje mokinių šventėje, kurios metu pagerbiami patys geriausi ir stropiausi mokiniai. Projekto komanda buvo pristatyta ir mokyklos mokytojų susirinkime, kur bendravo su mokytojais, aptarė problemas, pasidalino idėjomis.

Po paskutinio projekto susitikimo, galima drąsiai teigti, kad tokie projektai suteikia galimybę ne tik tobulėti, atlikti tam tikras užduotis, praturėti profesine prasme, bet ir pažinti kitas kultūras.

 

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė


 

KELIONĖ Į PORTUGALIJĄ

Erasmus+ tarpmokyklinis strateginės partnerystės projekto „ Europeneurs: European Young entrepreneurs “ (iš angl. klb. vertimas “Europeneurs: Jaunieji Europos verslininkai”) pradžia buvo 2015 metais. Šio projekto metu  buvo siekiama išmokyti jaunuosius europiečius vystyti savo verslumo gebėjimus asmeninėje, švietimo, socialinėje ir darbinėje aplinkose tam, kad jaunuoliai galėtų matyti save dabar ir ateityje šiek tiek kitaip nei įprasta kasdienybėje. Juk yra svarbu tobulinti verslumo įgūdžius jau mokykloje todėl, kad jaunuoliai nebijotų iššūkių ir “ieškotų” naujų galimybių. Projekto tarptautinės kelionės prasidėjo Lenkijoje, kur buvo sutartos pagrindinės projekto vykdymo detalės, artimiausi planai, vykdytinos veiklos. 2016 metais buvo aplankyta Ispanija, o gegužės mėnesį visa projekto komanda atvyko į Lietuvą, po kurios visi susitiko jau rudeniškoje Italijoje.  Galima pasidžiaugti, kad šiemet jau galima matyti šio projekto rezultatus.

Nuo 2017 m. kovo 5 d. iki 10 d. Castello de Paiva mieste, Portugalijoje, trumpalaikėje tarptautinėje mokymo-mokymosi veikloje dalyvavo mūsų mokyklos mokinės Rūta Petrauskaitė ir Rūta Misiūnaitė. Su jomis kartu vyko profesijos mokytoja Inga Kragnienė. Šios kelionės metu projekto komandos turėjo pademonstruoti atliktas užduotis.  Mūsų komandos užduotis buvo išnagrinėti problemą ir sukurti prototipą, padedantį neregiams pasirinkti drabužius. Taigi, mes sukūrėme etiketę Brailio raštu, paruošėme reklaminę medžiagą ir pristatymo filmą. Pirmą dieną dirbome ir repetavome savo kalbą. Antrą dieną aplankėme Porto miestą (antrąjį pagal gyventojų skaičių šalyje). Trečią dieną vyko tarptautinė mugė, kurioje pristatinėjome savo produktus, kurie buvo įvertinti puikiai lankytojų bei kitų dalyvių. Vėliau dirbome grupėse ir kūrėme elektroninį jaunųjų verslininkų gidą. Ketvirta diena buvo skirta kelionei į Aveiro miestą, kuris kartais vadinamas portugalų Venecija.

Po ką tik vykusios kelionės į Portugaliją, laukia projekto galutinių darbų aptarimo etapas, kur visi susitiks Kipre. Komandų nariai susidraugavo, tad projekto metu susibūrę dėl bendro tikslo, jie tikisi ir toliau bendrauti, o galbūt susitikti ir kituose projektuose.
portugalija-projekto-europeneurs-european-young-entrepreneurs-dalyviu-akimis-3

portugalija-projekto-europeneurs-european-young-entrepreneurs-dalyviu-akimis-epmc