kovo 21 | 2016
Veiksmo savaitė „Be patyčių“  Elektrėnų profesinio mokymo centre

Veiksmo savaitė „Be patyčių“ Elektrėnų profesinio mokymo centre

„…jei kitam suteiki skausmo, anksčiau ar vėliau jis tau sugrįš…“

(B. Nicholson)

Visoje Lietuvoje kovo 14 – 20 dienomis jau septintą kartą daugelyje ugdymo įstaigų, nevyriausybinių, valstybinių ir verslo organizacijų organizuota veiksmo savaitė „Be patyčių“. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro bendruomenė aktyviai prisidėjo savo veiklomis, skatinančiomis tiek vaikus, tiek suaugusiuosius pastebėti patyčias, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą. Organizuodami „Veiksmo savaitę“ siekėme parodyti, kad patyčioms Lietuvoje neturi likti vietos.

Nuo pat pirmadienio mokykloje pamokų metu mokytojai kartu su mokiniais kalbėjo, diskutavo apie patyčias ir jų sukeliamas emocijas, draugystę ir tai, kas ją stiprina, o kas griauna. Mokyklos vestibiulyje buvo paruoštas psichologės Sandros Judickienės stendas apie patyčias, visą savaitę mokiniai pertraukų metu galėjo ramiai išgerti su draugu ar drauge arbatos puodelį valgykloje veikiančiame arbatos klube „Draugystė“. Ypatingai visi laukė sporto šventės, kuri mokykloje organizuota antradienio  popietę. Po keturių pamokų tiek mokytojai, tiek mokiniai sportiškai  nusiteikę sugūžėjo į sporto salę, kur dalyvavo atsispaudimų, baudų metimo, lanko sukimo, šuoliukų su šokdyne, smiginio, virvės traukimo, prisitraukimų, tritaškių metimo rungtyse. Labiausiai visi laukė tinklinio varžybų, kuriose dalyvavo mokytojų ir mokinių komandos. Po įtemptos kovos buvo išsiaiškinta, jog šiemet tinklinio varžybas, skirtas veiksmo savaitei „Be patyčių“, laimėjo draugystė. Pasibaigus sporto šventei tiek dalyviai, tiek organizatoriai buvo gerai nusiteikę. Nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais bei padėkomis. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams, nepabūgusiems ir pasimėgavusiems sporto dvasia.

Trečiadienio rytą antrame mokyklos aukšto koridoriuje veikė dailės dirbtuvės. Mokiniai susibūrę į grupeles kartu su savo grupės vadovais kūrė spalvinę kompoziciją, skirtą veiksmo savaitei „Be patyčių“, tarpusavyje kalbėjo apie patyčias, dalinosi patarimais, ką daro ir darytų, jei girdėtų įžeidinėjimus, kaip elgtųsi kebliose ir kritinėse gyvenimiškose situacijose. Etikos mokytoja Silvija Bulaukienė pamokų metu aptarė patyčių formas, priežastis ir pasekmes, nagrinėjo, kur yra riba tarp humoro/juoko ir tikrų patyčių. Taip pat stebėjo Lietuvos įžymių žmonių pasisakymus tema „Stabdykime patyčias kartu“, analizavo video reportažus.

Veiksmo savaitė „Be patyčių“ baigėsi, o kartu norėtųsi, kad liautųsi kito žmogaus vertės niekinimas ir orumo griovimas. Asmuo, linkęs tyčiotis, turėtų žinoti, jog toks elgesys kartu griauna ir jo paties orumą, garbę ir jį patį daro nelaimingu žmogumi.

 

Jolanta Biekšienė Gimnazijos skyriaus vedėja