kovo 10 | 2020
25oji-muge_epmc18

25-oji Kaziuko mugė pakvietė amatininkus į Elektrėnų profesinio mokymo centrą

Kaziuko mugė – šventė ir tradicinis prekymetis, į kurį kovo 6 d.,  amatininkus tradiciškai sukvietė Elektrėnų profesinio mokymo centras. Mugėje prekiavo daug auksarankių, išradingų, nagingų meistrų ne tik iš mūsų mokyklos ir Elektrėnų miesto, bet aplankė ir amatininkai iš kitų savivaldybių.

Kaziuko mugė – tai yra galimybė pirmiausia mūsų mokyklos mokiniams, mokytojams parodyti savo išmonę ir praktinio darbo rezultatus. Ir to šiemet netrūko.  Mūsų mokyklos mokytojai su staliaus, apdailininko (statybininko) specialybių mokiniais kvietė įsigyti suolų, suolelių, šaukštų, inkilų ir dar daug įvairių meniškų medžio dirbinių; apželdintojai – pagalvoti apie sveikatą ir įsigyti vaistažolių ir prieskoninių žolelių.

Inžinerinę sritį atstovaujantys suvirintojai kvietė pirkti žvakides, semtuvėlius, žarsteklius, šluotas ir netgi rožes; elektrikai prekiavo jau prekiniu ženklu tapusiu mokytojos B. Pavlovienės pagamintu pyragu „Tinginys“ ir reklamavo UAB „Sinergija“ saulės baterijas.

Kad yra verslūs, mugėje parodė ir kompiuterinės įrangos derintojai, kurie 3D spausdintuvais čia pat siūlė susiprogramuoti ir atsispausdinti raktų pakabuką ar kitą vertingą daiktą prisiminimui.

Sveikatinimo sektorius, kaip ir dera, mugėje rūpinosi gyventojų sveikata: masažuotojai kvietė išbandyti pečių juostos ir rankų masažus, sporto klubo veiklos organizatoriai siūlė sveikuoliškus, ką tik išspaustus kokteilius – liekninantį, antistresinį ir kovojantį prieš korona virusą, o socialinio darbuotojo padėjėjų kūrybiškumą atsiskleidė jų darbai (dėžutės, dekoruoti kiaušiniai, pavasario pranašės – gėlytės ir kt.).

Mokytojos, tautodailininkės O. Patronaitienės iniciatyva mugėje veikė Amatų kiemelis, kuriame mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai mokė marginti kiaušinius, verti karolius, kvietė apsilankyti Onutės būrimo salone. Senuosius amatus: vilnos vėlimą, lipdymą iš molio, verpimą, juostų audimą rodė amatininkės Angelė Gliaudelienė ir Bronė Cibulskienė iš Pastrėvio ir Vida Vičkačkienė ir  Veronika Tamošiūnienė iš Gilučių.

Kaip ir kiekvienoje mugėje, taip ir pas mus, labiausiai visus viliojo tai, kas skanu, kvepia ir yra valgoma. Taigi mūsų mokyklos būsimieji virėjai ir konditeriai su verslo ir administravimo profesijų bei 10-os klasės mokiniais kvietė paskanauti ką tik iškepto šašlyko, dešrų, blynų, išgerti Kaziuko giros bei įsigyti įvairių mėsos bei konditerijos gaminių. Ir tikrai pardavėjams nuobodžiauti nebuvo kada.

Renginį vedė Ignas Katilius ir Gytis Šumskas, o visus linksmino senjorų tautinių šokių kolektyvas  „Dar ne sutemaׅ“, vadovaujamas Reginos Butkienės, ir Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos mokiniai (vadovės – Dijana Petkevičienė ir Vita Norkūnienė).

Taigi 25-oji Kaziuko mugė įvyko.

Nuoširdų AČIŪ tariame visai mokyklos bendruomenei, entuziastingai, išradingai, kūrybingai organizavusiai šį renginį. Ačiū prekiautojams, pirkėjams, muzikantams ir dainorėliams, užsukusiems į mūsų mokyklą. Tikimės, kad susitiksime ir kitais metais.

 

Verslo ir paslaugų skyriaus vedėja Birutė Misiūnienė,

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė

25oji-muge_epmc1
25oji-muge_epmc2
25oji-muge_epmc3
25oji-muge_epmc4

25oji-muge_epmc6
25oji-muge_epmc7
25-oji-muge_epmc
25oji-muge_epmc9
25oji-muge_epmc10
25oji-muge_epmc11
25oji-muge_epmc12
25oji-muge_epmc13
25oji-muge_epmc14
25oji-muge_epmc15
25oji-muge_epmc16
25oji-muge_epmc17

25oji-muge_epmc19

25oji-muge_epmc20 25oji-muge_epmc21