birželio 26 | 2018
robotikos-stovykla-2018

Atostogos robotų pasaulyje

2018 metų birželio 11-15 dienomis VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre jau antri metai iš eilės vyko užsiėmimai jauniesiems inžinieriams su robotais. Užsiėmimuose dalyvavo 7-12 metų vaikai, kurie visą savaitę aktyviai darbavosi ne tik konstruodami ir programuodami robotus, bet ir kurdami virtualų pasaulį Minecraft aplinkoje. Užsiėmimų metu vaikai konstravo savo pačių sugalvotus robotus iš LEGO EV3 Mindstorms ir LEGO WeDo konstruktorių, statė tvirtoves iš paprastų LEGO kaladėlių. Pirmąją dieną stovyklautojai nepaleido LEGO kaladėlių iš rankų, konstravo, ardė ir vėl konstravo – dirbo visą dieną išskirtinai tik prie LEGO konstruktorių. Įdomiai, kūrybingai laiką leido visą savaitę – kūrė virtualųjį pasaulį Minecraft aplinkoje, aktyviai ruošėsi sumo robotų varžyboms: konstravo „sumo-botus“, juos tobulino bei programavo. Per pertraukas tarp užsiėmimų žiūrėjo 3D filmus ir žaidė Xbox žaidimus, dalyvavo GOOGLE viktorinoje, kurios metu pasitelkę internetą ieškojo atsakymų į jiems užduotus klausimus, ėjo į sporto salę, bėgiojo, žaidė ir aktyviai sportavo. Kūrybinės valandėlės metu lankstė „origami“ gėles ir robotus.

Paskutinę dieną vaikams buvo organizuotos sumo robotų varžybos, kurių metu septynios komandos varžėsi dėl stipriausio ir tvirčiausio sumo roboto titulo. Po varžybų vaikai kepė picas, po to skaniai suvalgė  ir aktyviai leido laiką kartu su vadovais, aptarė veiklas, kurios buvo organizuotos. Visi stovyklautojai gavo mažas LEGO dovanėles ir diplomus, tai suteikė jiems be galo daug džiaugsmo ir pasididžiavimo. Išvykstant namo, jie klausinėjo, kada dar galės ateiti, ir prašė suorganizuoti tokias pačias veiklas dar kartą.

Tokie užsiėmimai vaikams VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre jau tampa tradicija, todėl ir kitais metais pakviesime visus norinčius atostogas praleisti kartu su mumis stovykloje.

 

Stovyklos vadovė Žana Kaminskienė