lapkričio 10 | 2016
Būsimi aplinkotvarkos darbuotojai lankėsi  parodoje „SPRENDIMŲ RATAS 2016“_epmc

Būsimi aplinkotvarkos darbuotojai lankėsi parodoje „SPRENDIMŲ RATAS 2016“

Spalio 6-8 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2016“. Tai buvo jau devintoji šiai tematikai skirta, o iš viso – keturiasdešimt trečioji paroda, surengta universitete.
Paroda „Sprendimų ratas 2016“ sukvietė dalyvius, asociacijas, organizacijas, įmones augintojus, gamintojus ir tautodailininkus ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos bei Baltarusijos. Bendrs parodos plotas 50 000 kv. m (5 ha).
Lankantis parodoje, buvo ne tik apžiūrimi stendai, ekspozicijos, susitikta buvę kolegos, bendramoksliai bei dėstytojai, bet ir dalyvauta viename iš daugelio vedamų seminarų. Seminarą apie VEJŲ ŽOLYNŲ PARUOŠIMĄ ŽIEMOJIMUI vedė doc. E. Klimas, kuris dalyvius išsamiai supažindino su svarbiausių vejų žolių vegetacijos pabaigos ir žiemos ramybės periodo fiziologiniais ypatumais, lietingos vasaros periodo įtaka vejoms. Buvo aptarta dekoratyvinių bei sportinių vejų rudeninio naudojimo pabaigos, paruošimo žiemojimui ir rudeninio patręšimo aspektai, atsakoma į seminaro dalyvių klausimus.
Vaikšinėjant parodoje akį traukė UAB „Atrast“ stendas. Atrast – tai originalūs baldai, laiptai, vazonai, lauko židiniai, namų užrašai. Gamyboje naudojamos draugiškos aplinkai, natūralios medžiagos – plienas, stiklas, akmuo, medis. UAB „Atrast“ gaminiai originalūs, pagaminti užsakovo aplinkai ir nėra tiražuojami, veikloje ieškoma išskirtinumo, kuriama visuma, o pasirinktas dekoracijos motyvas gali kartotis tiek namų viduje, tiek kieme.

 

MB „Grainis“ sudomino įranga kurioje, naudojant hidroponinį, vertikalų auginimo būdą, nepriklausomai nuo metų laiko ar klimatinių sąlygų, galima užsiauginti mikrožalumynus, prieskonines žoleles, gėlių daigelius.

Iš parodos mokiniai grįžo susipažinę su naujausiomis technologijomis, inovatyvia technika, lydimi geros nuotaikos bei idėjų būsimiems darbams.

 

Profesijos mokytojai Rima Mikučionienė ir Ričardas Mikučionis