APSILANKYMAS „GEMMA“ SLAUGOS CENTRE

Individualios priežiūros studentės su mokytojais lankėsi Vievio namuose „Gemma“. „Gemma“ – tai modernus slaugos centras, įsikūręs Vievyje, kuriame suteikiamos puikios sąlygos senatvėje jaustis saugiai ir užtikrintai. Šiame centre yra sudaryta galimybė išlaikyti savo asmeninę erdvę ir užsitikrinti privatumą. Ypatingas dėmesys yra skiriamas demencija sergantiems gyventojams, kuriems profesionaliai yra pritaikyta aplinka: skirtingomis spalvomis pažymėti kambariai, ženklai, kurie padeda lengviau orientuotis aplinkoje. Be to, slaugos centre esantis personalas bei įvairūs specialistai padeda gyventojams apsitarnauti bei konfortiškai leisti laiką, kaip pavyzdžiui, užimtumo komanda užtikrina, kad kiekvienas laiką praleistų kokybiškai, tęstų savo pomėgius, rastų naujų draugų, įsitrauktų į savanoriškas veiklas, dalyvautų bendruomenės renginiuose ir išliktų svarbi visuomenės dalis.

Dėkojame Kristinai Bubelevičienei už svetingumą ir ekskursiją po slaugos centrą.

„KUR SKLEIDŽIASI VAIZDUOTĖ IR KŪRYBIŠKUMAS“

Kompiuterinio projektavimo operatoriaus ir Interjero apipavidalinimo specialybių mokiniai kartu su mokytojais lankėsi Kaišiadoryse esančioje spaustuvėje ir leidykloje UAB „Printėja“. Mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie spaustuvės veiklą, pamatyti gyvai kaip gimsta idėja, kuri vėliau yra realizuojama. Spaustuvėje mus pasitikęs įmonės atstovas, smulkiai ir labai įdomiai mokiniams papasakojo apie spaustuvėje atliekamus darbus, supažindino su skaitmeninėmis spausdinimo technologijomis.

Mokiniai pamatė ir pačiupinėjo spaudos formas, susipažino su UV lakavimo, bigavimo, knygų rišimo technologijomis, pamatė, kaip atliekamas folijavimas ir daugybė kitų rankomis atliekamų darbų.

Džiugu, kad įmonė UAB „Printėja“ nuoširdžiai dalinosi savo žiniomis, patirtimi, geromis emocijomis ir mūsų mokymo programos mokiniams suteikė galimybę išsamiau susipažinti su sudėtingu spaudos procesu bei visa spaustuvės veikla. Tikimės, kad ši pažintis peraugs į draugystę ir tolimesnį bendradarbiavimą.

INTEGRUOTA PAMOKA „TAISYKLINGA LAIKYSENA“

Šiuolaikiniam jaunimui daug laiko praleidžiant susikūprinus prie kompiuterių ir telefonų, geros laikysenos samprata tampa labai svarbi jų sveikatai, nes taisyklinga kūno padėtis yra tiesiogiai susijusi su fizine žmogaus sveikata. Ji turi įtakos mūsų savijautai, koncentracijai ir sveikatai. Dauguma žmonių pamiršta arba nežino, kokia ji svarbi kasdieniame gyvenime. Kad laikysena būtų taisyklinga, neužtenka vien stengtis būti tiesiems – gali prireikti ir specialių nugaros pratimų.

Siekiant atkreipti  mokinių dėmesį į šią technologijų amžiaus problemą š.m. vasario 29 d. biologijos dalyko besimokantiems IV gimnazijos klasės mokiniams, FP23 gr. bei URTA24 mokiniams  organizuota integruota biologijos ir  sąmoningo fizinio aktyvumo reguliavimo pamoka „Taisyklinga laikysena”. Mokiniai stebėjo ir aptarė 3D mokomąjį filmą „Skeleto sistema”, klausė IV gimnazijos klasės mokinio A. Guobio paruoštą pranešimą „Dažniausiai pasitaikančios kaulų ligos” ir atsakė į jiems pateiktus klausimus. Mokytojas V. Ašmena sudomino mokinius vaizdžiai pateikta informacija, įdomiais gyvenimiškais pavyzdžiais apie taisyklingos laikysenos svarbą bei demonstravo specialius pratimus, padedančius išsaugoti ar koreguoti laikyseną.

Džiugu, kad pamoka pasiekė tikslą – refleksijos metu FP23 gr. mokinės vieningai tvirtino, kad  pamokos patarimus taikys savo kasdieniniame gyvenime.

Mokytojai V.Ašmena, L.Makūnienė

 

PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS „JAUNASIS APIPAVIDALINTOJAS“

Norint tikslingai parengti specialistus, itin svarbu yra bendradarbiauti su darbdaviais.

Bendradarbiaujant su UAB ,,Deinava“, buvo organizuojamas meistriškumo konkursas, kuriame dalyvavo pirmo ir antro kurso interjero apipavidalintojo specialybės mokiniai.

Konkurso metu mokiniai atliko praktines užduotis, kurios yra aktualios, ruošiant specialistus darbo rinkai.

Pagal duota buto planą ir naudojantis ,,Deinavos baldai‘‘ katalogu, mokiniai turėjo parinkti baldus ir su AutoCad programa juos funkcionaliai išdėstyti patalpų erdvėse. Taip pat parinkti baldų audinius pagal paskirtį ir pritaikyti sukurtame plane.

Meistriškumo konkursą  vertino darbdavių atstovė Olga Lukaševičienė ir interjero apipavidalinimo specialybės profesijos mokytojos: Žana Sadkauskienė, Rasa Marcinkevičienė,  Anastasija Genevičiūtė- Troščenko.

MOKYMAI INDIVIDUALIOS PRIEŽIŪROS STUDENTĖMS

Elektrėnų profesinio mokymo centre lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorė Jurgita, kuri pravedė Individualios priežiūros studentėms pirmosios pagalbos mokymus, kurių metu merginos įgijo praktinių įgūdžių, galinčių išsaugoti greta esančio žmogaus gyvybę nelaimės atveju namuose, darbe ar kelionėje. Tai žinios apie pirmosios pagalbos suteikimą kasdieniame gyvenime, nes atsitikus nelaimei, svarbiausios yra pirmosios sekundės, per kurias suteikus tinkamą pagalbą, galima išgelbėti gyvybę.

Vienas iš nelaimės atvejų –  tai apsinuodijimas vaistais. Apie tai papildomų žinių Individualios priežiūros studentėms suteikė „Gintarinės vaistinės“ išplėstinės praktikos vaistininkė Gintarė Suslavičienė. Žinome, kad kiekvienas vaistas turi ne tik gydomąjį, bet ir šalutinį poveikį, o kiekvieno poveikio pasireiškimo tikimybė priklauso nuo daugelio veiksnių, kaip pavyzdžiui, paciento amžiaus, lyties, gretutinių ligų, kitų kartu vartojamų vaistų. Todėl yra labai svarbu žinoti saugaus vaistų vartojimo taisykles. Juk, ne veltui ant vaistų pakuotės yra pateikta informacija pacientui – tai pakuotės lapelis, su informacija, kam vaistas vartojamas, kaip jį galima ar negalima vartoti, pateikiama informacija ir apie šalutinį vaistų poveikį.

PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS „EPMC MASAŽUOTOJAS“

Kiekvienas meistriškumo konkursas, kuriame dalyvauja Mūsų mokiniai, kelia jų kompetencijas, o tai juos stiprina ir augina tapti savo srities specialistais! Tai puiki galimybė mokiniams pajusti draugišką konkurenciją ir pasivaržyti su savo kolegomis.

Penktadienį įvyko profesinio meistriškumo konkursas „EPMC masažuotojas“, kuriame savo žinias pademonstravo masažuotojo studijų programos mokiniai!

Dėkojame visiems už dalyvavimą ir sveikiname laimėtojus:

  • 1 vieta Darius Šeštavickas
  • 2 vieta Eglė Jasiulionė
  • 3 vieta Lana Kriutkienė

PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS „MANO MISIJA – PADĖTI“.

Vasario 22 d. Elektrėnų profesinio mokymo centro Socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programos mokinės dalyvavo Biržų technologijų ir verslo mokymo centro surengtame meistriškumo konkurse „Mano misija – padėti“.  Konkurse dalyvavo 11 profesinio rengimo centrų iš visos Lietuvos. Mūsų centro profesijos mokytoja Liuda Baslykienė ir mokinės Diana Klimienė ir Agnė Mikaliūkstytė, sudalyvavusios visose užduotyse, užėmė 1 vietą užduotyje  Inovacijų taikymas darbe.

Buvo įdomi ir vertinga patirtis, kurios metu mokinės gavo vertingų žinių, pasitikrino savo kompetencijas ir lavino kūrybiškumą.,

SVEČIUOSE SLAUGOS KONSULTACIJŲ CENTRAS SIDABRAS

Vasario 21 d. mūsų mokykloje lankėsi Slaugos konsultacijų centro SIDABRA atstovė Monika Murnikova,  kuri atvyko su dovanomis moksleiviams, besiruošiantiems tapti individualios priežiūros darbuotojais. Dovana, kurią gavome, produkcijos „Seni“  stendas su priemonėmis, kurias mokiniai galės išbandyti praktinio mokymosi metu. Monika pravedė praktinę pamoką ir pademonstravo, kaip saugiai kelti ligonį, išvengti traumų, supažindino su dažniausiais traumų tipais, paciento kėlimo standartais. Lektorė atkreipė dėmesį į neteisingus judesius ir akcentavo, kad paciento perkėlimas yra saugus tada, kai slaugantysis išmano perkėlimo metodiką, nepervertina savo fizinių sugebėjimų ir naudojasi šalia esančių asmenų pagalba bei perkėlimo technika.

Slaugos konsultacijų centro SIDABRA atstovė Monika pažadėjo  pas mus dar sugrįžti ir pravesti praktinio mokymo pamokas kitomis  aktualiomis temomis: pragulų prevencija, demencija, asmens higiena, šlapimo nelaikymas, griuvimų prevencija ir pan. Šios pamokos bus puiki galimybė gauti naudingos informacijos ir praktinių įgūdžių.

Dėkojame Slaugos konsultacijų centrui SIDABRA už dovaną bei išsamius mokymus mūsų mokiniams. Ir primename, jei pirmą kartą susidūrėte su šeimos nario ar artimojo slauga ir pasijutote lyg patekę į nepažįstamą teritoriją, visada kreipkitės į Slaugos konsultacijų centrą SIDABRA, kuri siūlo profesionalios slaugos sprendimus ir susistemintą informaciją apie slaugą ir socialinę pagalbą teikiančias organizacijas.

KONDITERIŲ MEISTRIŠKUMO KONKURSAS

Vasario 14 d. Mūsų konditeriai vakar savo sugebėjimus demonstravo meistriškumo konkurse. Konkurso metu mokinės gavo užduotį pagaminti keksiukus, įdaryti vaisių, uogų ar karamelės įdaru, papuošti kremu ir padekoruoti savo pagaminta dekoracija.

Konkurso dalyves vertino „Saldi svajonė“ direktorė Regina Berūkštienė, buvusi Mūsų mokinė, sėkmingai vystanti savo konditerinos verslą Aliona Karvelienė bei virėjų profesijos mokytoja Rita Vilaniskiene!

Dėkojame visoms už nuostabiai sukurtus konditerinius stebuklus ir, žinoma, sveikiname nugalėtojas!

  • I vieta atiteko Jelenai Palaimienei
  • II vieta Jolantai Imersalienei
  • III vieta Dalei Galentienei.

Visos dalyvės buvo apdovanotos diplomais, padėkomis ir dovanėlėmis.

Iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas koncertas Elektrėnų profesinio mokymo centre

Vasario16-oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena, reikšminga kiekvienam tautiečiui ir užimanti ypatingą vietą Lietuvos valstybės istorijoje. Š. m. vasario 15 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, mokiniai dainomis, eilėmis, skirtomis Lietuvai, išreiškė dėkingumą žmonėms, išdrįsusiems įtvirtinti mūsų laisvę ir taip atkurti valstybę. Renginio vedėjai Visvaldas ir Sandra sakė, jog mes turime didžiuotis iškiliųjų signatarų darbais ir jų meile Tėvynei. Ragino nelikti abejingais ir savo prasmingais darbais padėti vieni kitiems išsaugoti laisvę, dėl kurios lietuviai nepabūgo ir ryžtingai ėjo keliu, vedančiu į mūsų pačių širdis – į Lietuvą.

Koncerte dalyvavo ir dainas apie Liteuvą, Tėvynės laisvę ir jos praeitį atliko Elektrėnų meno mokyklos mokinė Jorūnė Matijoškaitė (mok. L. Mažuolytė), Kaišiadorių meno mokyklos Rumšiškių skyriaus mokinės (mok. E. Čižauskienė), profesijos mokytoja Anastasija Genevičiūtė – Troščenko su dukrele Veronika, šokį Lietuvai dovanojo mokinių tarybos atstovės.

Branginkime ir ginkime savo laisvę kaip mūsų bendrystės ir gerovės pagrindą, puoselėkime ją kaip sodą, daržą, kad amžiams būtų gyva.

 

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė