balandžio 18 | 2017
darbu-paroda-velyku-belaukiant_epmc

DARBŲ PARODA ,,VELYKŲ BELAUKIANT“

Dar ir šiandieną mūsų krašto gyventojai Velykų šventės negalėtų įsivaizduoti be margučių. Kad įneštų pavasarinį dvelksmą, jau septintus metus interjero apipavidalintojo specialybės mokiniai  surengia darbų parodą ,,Velykų belaukiant“, kuri vyksta Elektrėnų profesinio mokymo centre.

Parodoje, skirtoje Velykų šventei, eksponuojami įvairia technika dekoruoti velykiniai kiaušiniai. Šios IA specialybės mokiniai labai lengvai gali susikurti bet koki eskizą ir bandyti jį perkelti ant sienos ar ant plokščių paviršių, bet tai atlikti ant apskritų paviršių pavyksta ne kiekvienam. Šių darbų tikslas – išmokti valdyti raiškos priemones ne tik ant plokštumos, bet  ir ant įvairių paviršių. Tam tikslui įgyvendinti,  kiaušiniai buvo dekoruoti panaudojant  taškinę techniką, ornamentiką ir architektūrinius vaizdus. Margučiai buvo įkomponuoti į savo rankų darbo vazonėlius. Šiuose darbuose galima įžvelgti išskirtinį spalvų ir detalių žaismą ir kaskart žvelgiant į juos galima atrasti naujų, stulbinančių akcentų. Parodos ekspozicijoje taip pat galima pamatyti velykines stalo dekoracijas, pagamintas iš gipso ir įvairių medžiagų.

Parodoje apsilankę svečiai labai gerai įvertino mūsų mokyklos mokinių darbus ir palinkėjo jiems sėkmės kūrybiniuose ieškojimuose.

 

Profesijos mokytoja Žana Sadkauskienė