vasario 14 | 2018
juostos-audimas_EPMC

Elektrėnų mokyklų mokiniai audžia tautinę juostą

Vasario mėnesį VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre lankėsi ir šimtmečio juostą audė Elektrėnų pradinės 1c ir 3d mokiniai su mokytojomis Aušra Cibulskiene ir Elena Volosevičienė, bei Elektrėnų progimnazijos „Ąžuolynas“ 5 c klasės mokiniai su savo auklėtoja Alma Jurgelevičienė.

Profesinio mokytojo centro mokytoja, kanklininkė, tautodailininkė Onutė Patronaitienė mokiniams buvo paruošusi edukacinį užsiėmimą „Lino kelias“. Mokytoja Onutė vaikams papasakojo ir parodė, kaip maža sėklyte tampa  lauko augalu, o šis virsta dailiu raštuotu audeklu. Pasėjus mažą sėklytę prasidėdavo darbai. Išdygusius linus reikėjo ravėti, subrendusius reikėdavo rauti, rišti į pėdas, džiovinti, kulti, minti, šukuoti ir verpti, o išverpus siūlus buvo galima jau ir austi, Vaikai matė kaip atrodo lino sėklos, pakulos,  kaip atrodo subrendę, apdoroti ir suverpti linai. Tam, kad pasakojimas būtų įtaigesnis, mažiesiems lankytojams parodėme filmą apie lino gyvenimą. Jį kūrė ir jame filmavosi mūsų centro mokytojai ir mokiniai.

Svarbiausiais apsilankymo centre akcentas buvo šimtmečio juostos audimas. Prieš pradedant mokytoja Onutė kanklėmis pagrojo keletą  linksmų kūrinukų, kurių metu mokiniai pamankštino rankytes ir kojytes ir kibo į darbus Nė vienas nepraleido progos atsisėsti prie audimo staklių.  Mokytoja Onutė  kantriai aiškino ir kiekvienam parodė, kaip reikia dirbti su audimo staklėmis ir kaip siūlelis po siūlelio gimsta tautinė juosta, kurios turime visi kartu nuausti 100 metrų. 100 metų atkurtai Lietuvai – 100 metrų tautinės juostos.

Mokiniai su savo klasės vadovėmis padirbėjo tikrai nuoširdžiai. Penktokai nuaudė  30 centimetrų juostos, o pradinukai po 20 centimetrų. Už kruopštų ir nuoširdų darbą visi buvo gavo dovanų – linų ryšulėlį ir trispalvę apyrankę iš lininių siūlų.

Dėkojame mokytoms ir mokiniams ir kviečiame visus prisijungti prie šimtmečio juostos audimo.

 

Mokytoja Ineta Čoporovienė