rugsėjo 27 | 2021
kalbu-diena-1

Elektrėnų profesinio mokymo centre paminėta Europos kalbų diena

Pirmą kartą Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais švenčiama ir šiandien Europos kalbų diena, kurios metu primenama, kaip svarbu yra mokytis kalbų.
Š. m. rugsėjo 24 d. popietę Elektrėnų profesinio mokymo centre organizuotas Europos kalbų dienai skirtas renginys. Į renginį susirinko ne tik mokyklos mokiniai, mokytojai, bet ir atvyko kalbų mokytojas Diego Esteban su savo auklėtiniais iš VšĮ „Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje“. Renginio pradžioje visus susirinkusiuosius pasveikino anglų kalbos mokytoja Erika Ragickienė su abiturientu Ignu Katiliumi. Ignas teigė, jog kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas pasaulio šalis, jų kultūrą, sudaro galimybę užmegzti ryšius, draugystę su įvairiais žmonėmis. O tai gyvenimą daro laisvesnį, įdomesnį.

Visi susirinkusieji žaidė Kahoot žaidimą, pasitikrino žinias apie kalbas, Europos valstybes, nuoširdžiai bendravo su svečiais. Iš kolumbijos atvykęs Diego Esteban džiaugėsi, kad gyvena Lietuvoje, dirba mylimą darbą, susirado čia žmonių, kurie tapo jo draugais. Tik pasiūlė visiems lietuviams daugiau šypsotis. J Taip pat sakė, kad po truputį mokosi lietuvių kalbos ir jam tai patinka. Kalbinti mokiniai taip pat kalbėjo, kad Lietuvoje jiems gyventi patinka. Vėliau svečiai atliko kelias angliškas dainas, pats mokytojas Diego Esteban pagrojo elektriniu smuiku.

Po šio susitikimo su svečiais, atvykusiais gyventi į Lietuvą, mokytis mūsų gimtinėje, galime tik teigti, kad užsienio kalbų mokėjimas tikrai padeda susirasti ir užmegzti draugiškus santykius su kitų šalių žmonėmis, daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė