vasario 14 | 2018
litexpo-2018

Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai profesijas pristatė parodoje STUDIJOS 2018

2018 m. vasario 8-10 dienomis Vilniaus Litexpo parodų rūmuose vyko paroda „STUDIJOS 2018“, kasmet lankytojus pritraukianti  informacine, kūrybiška ir dinamiška aplinka.

Šiais metais Karjeros planavimo salėje, pavadintoje „Renkuosi profesiją“, jaunimui nuo 14 metų buvo pristatomos šiandieninėje Lietuvos darbo rinkoje paklausios profesijos. Greta interaktyvių ekspozicijų veikė ekspertų zonos, seminarų ir paskaitų erdvės. Karjeros planavimo mugės tikslas – didinti profesinio mokymo prestižą Lietuvoje, stiprinti jaunimo mokymosi motyvaciją, pristatyti karjeros galimybes ir perspektyvas, baigus profesinę mokyklą.

VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokytojai ir mokiniai profesijas pristatė penkiose zonose. Inžinerinės pramonės ir energetikos srities zonoje buvo galima išbandyti elektros variklius bei mobilias saulės fotoelektros generavimo sistemas, su kuriomis supažindino profesijos mokytojai Vytautas Bražinskas, Arvydas Valentinavičius, Kristina Korovkina, mokiniai – Lukas Vėželis, Vidmantas Kazakevičius, Lukas Valatkevičius, Rimvydas Gudelis. Kompiuterijos stende buvo galima pasipraktikuoti prie šviesų valdymo pulto ir jį konfigūruoti. Daugiau informacijos apie pulto galimybes, jo programavimą pateikė mokytojai Marius Budėnas, Viktoras Misiovič, mokinys Dovydas Norkūnas. Sveikatos sektorių pristatę mokyklos masažuotojai  Rūta Petrauskaitė, Edita Chramelienė, Nijolė Marija Tunė, Dovilė Morozienė su mokytoja Irena Černiukiene kvietė pajusti masažo teikiamą naudą ir susipažinti su masažuotojo profesija. Medienos apdirbimo srityje  staliaus profesiją pristatė būsimieji staliai Karolis Viktas, Deividas Daugirdas, Mantas Simanovič, kurie, vadovaujami mokytojų Gedimino Palioko ir Visvaldo Vaitkaus,  parodos metu demonstravo, kaip pasigaminti minkštą baldą, ir kvietė visus besidominčius mokytis staliaus profesijos.

Paskutiniąją parodos dieną, vasario 10-ąją, parodoje vyko konditerių šou, kuriame savo profesinį meistriškumą rodė mokytojų Danguolės Bulaukienės ir Danutės Tumulienės paruoštos mokinės: Monika Tomkevičiūtė, Erika Porozova, Gintarė Tomkevičiūtė ir Inga Gasiūnaitė. Mūsų mokyklos stalą puošė tautine atributika išmarginti gaminiai, kurie labai patiko parodos lankytojams. Į parodą užsukę svečiai turėjo puikią progą Vasario 16-ajai arba Valentino dienai pasigaminti ir savaip dekoruoti konditerijos gaminius, tad buvo išgirstas ne vienas padėkos žodis, kuris  leido šios specialybės mokinėms pasijusti išskirtinėmis.

Visi parodos dalyviai džiaugėsi nauja jos koncepcija ir taip pat turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti gerąja darbo patirtimi su kolegomis iš visos Lietuvos. Garso ir vaizdo technikos operatoriaus profesijos subtilybes demonstravę mokytojai pasidžiaugė, kad labai daug  jaunų žmonių domėjosi šviesų valdymo pultu ir jo programavimo galimybėmis, žinoma, ir pačia profesija.

Šioje parodoje sutelktas šalies mokymosi ir žinių potencialas skatina jaunus žmones domėtis profesinio mokymo galimybėmis Lietuvoje, didina motyvaciją siekti išsilavinimo, moko lyginti siūlomų ateities galimybių naudą, padeda racionaliai išsirinkti specialybę, moko priimti savarankiškus sprendimus, siekiant realizuoti save kaip asmenybę, dalijasi sėkmės istorijomis ir įkvepia nebijoti netradicinių kelių, semiantis patirties ir žinių iš žinomų Lietuvos verslo, kultūros ir mokslo atstovų.

Ačiū mokyklos mokytojams ir mokiniams už profesinio mokymo prestižo kėlimą dalyvaujant parodoje Studijos 2018.

 

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė

litexpo-2018-it

litexpo-2018