kovo 18 | 2016
Zemes diena 2016

EPMC paminėta Žemės diena

„Mūsų žemė – tai didelis vieškelis, o mes, žmonės, – keliautojai.“ (H. Heinė)

 Kovo 20 – ąją švenčiama Pasaulinė žemės diena, sugrąžinanti šiltąjį ir šviesųjį metų laiką, sulyginanti dieną su naktimi ir primenanti, kad visiems reikia saugoti ir globoti mūsų žaliąją planetą. Su pavasario lygiadieniu ateina ir tikrasis astronominis pavasaris. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai kartu su mokytojais mokykloje organizavo veiklas, skirtas Žemės dienai paminėti.

Ankstų ir ne visai pavasarišką kovo 18 d. rytą grupė mokinių kartu su biologijos mokytoja Loreta Makūniene vyko į Žuvintą – pirmąjį Lietuvoje rezervatą, garsėjantį kaip paukščių karalija. Lankytojų centre rezervato darbuotoja supažindino su Žuvinto gamtos vertybėmis, muziejaus ekspozicija. Peržiūrėtas filmas apie Žuvinto gamtą. Įdomu buvo išgirsti, kaip skaičiuojamos perinčių paukščių poros: darbuotojai valtimi plaukia į ežerą, klausosi paukščių balsų  ir užrašo kiek ir kokių išgirsta, skaičiuoja lizdus ir juose esančius kiaušinius, jauniklius ir taip vedamas Žuvinto gamtos dienoraštis. Mokiniai turėjo galimybę stebėti pargrįžusius iš šiltų kraštų ir Lietuvoje žiemojusius paukščius iš bokštelių. Daug sužinota apie rezervato gamtą, papasakota kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, kaip saugoma rezervato gamta, susipažinta su žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis ir gamtiniais kompleksais.

Kovo 18 dienos popietę praleidome gamtoje – mokiniai kartu su mokytojais apžiūrėjo ir sutvarkė praeitais metais keltus inkilus ir įkėlė, pritvirtino naujų taip, kad  netrukdytų paukščiams patekti į vidų. Tikimės, kad naujuose namuose mielai apsigyvens zylės, musinukės, raudonuodegės, varnėnai ir kiti paukšteliai giesmininkai. Šalia mokyklos taip pat įrengtas „Vabzdžių viešbutis“, kurio pagrindinis tikslas saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos, o be to tai padės geriau mokiniams, besimokantiems biologijos, susipažinti su vabzdžių gyvenimu, svarba ir funkcijomis ekosistemose. Ir inkilus paukšteliams, ir „Vabzdžių viešbutįׅ“ gamino mūsų mokyklos mokiniai kartu su profesijos mokytoju Gediminu Palioku.

 

Jolanta Biekšienė Gimnazijos skyriaus vedėja