lapkričio 21 | 2022
2022-tolerancijos-namas

EPMC TOLERANCIJOS NAMAS

 VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras tradiciškai dalyvavo Lietuvos mokyklų mastu organizuojamoje Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjime. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – NAMAS. Pasirinktas simbolis skirtas aptarti idėją, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje, kur kaimynai skirtingi, bet vieni kitiems netrukdo bendrauti, gyventi kaimynystėje. Neretai atsitinka ir taip, kad žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį.

Minint Tolerancijos dieną mokiniai su mokytojais paruošė EPMC tolerancijos namą, į kurį sutilpo visas mokyklos gyvenimas. Iš pat ryto visus atvykusius į pamokas vaišino linksmais ir skaniais sausainiais, linkėjo žmogiškumo ir pakantumo vieni kitiems. Pamokų metu mokiniai su mokytojais diskutavo apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų, prisiminė karą Ukrainoje, nes viena jo priežasčių – netolerancija kitai tautai, valstybei, siekiančiai gyventi nepriklausomai ir laisvai.

Linkime kasdien ieškoti ir rasti atsakymus į klausimus, kur yra tolerancijos ribos, kada pakantumas virsta abejingumu, o mandagumas – pretekstu patyčiomis.

Nuoširdžiai dėkojame prisijungusiems prie šios pilietinės iniciatyvos.

 

                                                                            Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė