balandžio 28 | 2017
Erasmus+ tarpmokyklinio strateginės partnerystės projekto „Profession challenge in Europe“ EPMC komanda svečiavosi Latvijoje

Erasmus+ projekto „Profession challenge in Europe“ EPMC komanda svečiavosi Latvijoje

Tai viena paskutiniųjų kelionių Erasmus+ tarpmokyklinio strateginės partnerystės projekto „Profession challenge in Europe“ žemėlapyje. Š. m. balandžio 18-24 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai  Rūta Petrauskaitė,  Monika Česonytė, Viktorija Kananavičiūtė,  Erika Klebavičiūtė,  Evaldas Kučinskas, Lukas Vėželis bei mokytojai Marius Budėnas, Viktoras Misiovič ir socialinis pedagogas svečiavosi Latvijoje. Grįžę dalinosi kelionės įspūdžiais ir džiaugėsi, jog turėjo galimybę aplankyti kaimyninę šalį.

Pirmąją dieną aplankė Skrundos mokyklą, kurioje klausėsi mokinių atliekamų dainų, pristatinėjo savo mokyklas, žiūrėjo mokinių atliekamus eksperimentus, pavadintus – „Chemija yra smagu“. Buvo organizuota išvyka į meriją, kurioje sveikinimo žodį tarė  bei  simbolines dovanas įteikė pati merė. Grįžus į mokyklą prasidėjo užsiėmimai. Vyko programavimo pamokos pasitelkus robotus (veiklą organizavo mūsų mokytojai Marius Budėnas, Viktoras Misiovič ir Taurius Lengvinas). Taip mūsų mokytojai pasidalino geraja patirtimi su projekto partneriais apie „Jaunų europiečių programavimo įgūdžių lavinimas pasitelkus robotus“ vykdomą projektą. Buvo vykdomi ir kiti užsiėmimai, jų metu buvo galima  gaminti rankų kremą,  gamintis prisegamus prie drabužių ženkliukus.

Jau kitą dieną visi vyko į RTU (Rygos technikos universitetą – Riga Technical University). Čia buvo galimybė susitikti su studentais, pabendrauti su jais, pamatyti mokymuisi naudojamą praktinę įrangą. Teko pabuvoti elektro-akustikos laboratorijoje, kurioje mokiniai  galėjo užeiti į akustinę beaidę kamerą ir keletą minučių pabūti visiškoje tyloje. Naudinga buvo pamatyti profesionalius 3D spausdintuvus ir sužinoti jų veikimo principus, pažiūrėti, kaip dirbama su optiniais kabeliais, suvokti reaktyvinių bei sraigtasparnių variklių veikimą, pažiūrėti iš ko jie sudaryti. Komanda turėjo galimybę pabuvoti  tikrame sraigtasparnyje, pamatyti magnetinio rezonanso įrangą iš vidaus. Dienos pabaigoje visi aplankė Rygos centrą.

Ketvirtą kelionės dieną mokiniai su mokytojais vyko į saldainių fabriką „Pure“, kur mėgavosi šokolado gamybos procesu, patys gamino  saldainius.  Pramogos tęsėsi  kino miestelyje „cinevilla“, kur visa kompanija nepraleido galimybės nusifilmuoti bei sudalyvauti orientacinėse varžybose.

Penktoji diena – sporto diena.  Mokiniai bei mokytojai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse, o už aktyvų dalyvavimą buvo apdovanoti prizais.

Priešpaskutinę kelionės dieną laukė kelionė į Kuldigą, miestą Latvijos vakaruose. Jame mokytojai bei mokiniai susipažino su miesto istorija bei jame vykstančia veikla, apsilankė ir grybų fabrike, kur jie ir auginami.

Ši kelionė paliko tikrai neišdildomus įspūdžius. Dėkojame broliukams latviams už šiltą priėmimą ir nuostabų laiką.

 

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė