Kelionė į Bygdoščių ( lenk. Bydgoszcz)

Kelione i Bygdoščių (lenk. Bygdoszcz)_epmc

Erasmus+ tarpmokyklinis strateginės partnerystės projektas tapo ne tik projekto tikslų įgyvendinimo įrankiu, bet plačiaja prasme jis sustiprino atsaką į pagrindinius nūdienos pasaulio iššūkius (užimtumas, ekonominis stabilumas ir augimas, taip pat aktyvus dalyvavimas demokratiniame gyvenime). Nuo pat projekto Profession challenge in Europe“ (iš angl. klb. vertimas „Profesiniai iššūkiai Europoje”) idėjos siejant pagrindines įgijamas mokinių žinias su jų profesiniais gebėjimais iki pat paskutinio susitikimo buvo vykdomi įvairūs mokymai, seminarai, orientuoti į kalbinių, ekonominių, istorinių, meninių, matematinių, chemijos, viešųjų ryšių gebėjimų tobulinimą.

Susitikę pirmą kartą 2015 metų spalį Kipre, projekto komanda paskutinį projektinį susitikimą vykdė 2017 m. birželio 16-20 dieną Lenkijoje, viename iš didžiausių Lenkijos miestų Bydgoščiuje (lenk. Bydgoszcz).

Pirmoji diena buvo skirta apsigyvendinimui, tad atvykus į Lenkiją, profesijos mokytojai Marius Budėnas ir Viktoras Misiovič yra apgyvendinami nuostabiame ant upės kranto esančiame “Przystan” viešbutyje. Jau kitą dieną visa komanda vyko į „Break Brain“ (pabėgimo kambarį), kur pasiskirstę į komandas dalyvavo loginių sprendimų reikalaujančiose rungtyse. Vėliau sekė ekskursija po Bydgoščių, lankytinas vietas. Dar viena diena ir komanda važiavo į Gdanską, aplankė II pasaulinio karo muziejų, kuris visiems paliko didžiulį įspūdį. Vėliau pasivaikščiojo po Gdansko senamiestį, bei pabūvojo prie jūros. Galiausiai visi susitiko mokykloje, kur aptarė projekto eigą. Popietę visi susitiko Agatos virtuvėje, kur grupelėmis gamino skirtingus patiekalus, o vėliau juos valgė. Daug įspūdžių, o svarbiausia lieka atsiminimai.

Dabar visa komanda dirbs prie projekto ataskaitos, kuri atspindės visas vykdytas ir vykdytinas veiklas. Tokie projektai ne tik padeda susipažinti su kitų šalių žmonėmis, kultūromis, jie padeda įsitraukti ir kurti naujas idėjas, tobulėti ir augti asmenybės prasme. Atrodo projekto darbai jau baigti, idėjos pasisemtos, o gauta patirtis lieka neįkainojama.