PROJEKTINĖ VEIKLA VŠĮ ELEKTRĖNŲ PROFESINIO MOKYMO CENTRE

VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras aktyviai atsiliepė į kvietimą dalyvauti Erasmus+ programoje, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, suteikdamas savo profesijos mokiniams galimybę išvykti į praktikas užsienyje.

„Statybos sektorius šiandien: išmok ir pritaikyk“ – tai projektas, skirtas statybininko, apdailininko ir elektromechaniko specialybės profesijos mokiniams. Mokiniai atliks praktikas Maltoje ir Vokietijoje. Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti ir gilinti statybininko, apdailininko bei elektromechaniko profesijų mokinių praktinius įgūdžius, bendruosius gebėjimus ir specifines kompetencijas, ugdyti verslumą ir pasitikėjimą savo jėgomis siekiant geresnės darbo kokybės bei lengvesnės integracijos į Lietuvos ir ES darbo rinkas.

Virėjo, padavėjo ir barmeno specialybes studijuojantiems mokiniams mokykla siūlo atlikti praktikas pagal projektą „Virtuvės paslaptys. Virėjų-padavėjų praktika užsienyje„. Pagrindinis šio projekto tikslas: gilinti virėjų, padavėjų ir barmenų specialybės mokinių profesines žinias, tobulinti praktinius įgūdžius, profesines bei bendrąsias kompetencijas, skatinti verslumą bei gerinti sėkmingos karjeros galimybes. Šių profesijų mokiniai stažuosis Italijoje.

Projektas „Tarptautinė patirtis – logistikos specialisto perspektyvos“, skirtas logisto ekspeditoriaus ir tarptautinių vežimų vairuotojo-ekspeditoriaus  profesinio mokymo programų mokiniams. Šios profesijos mokiniai stažuosis Turkijoje, siekdami įgyvendinti pagrindinį projekto tikslą – susipažinti su naujausiomis logistikos paslaugų teikimo technologijomis užsienyje.

Šių projektų metu mokiniai pagerins savo turimų profesinių, kalbinių, psichologinių žinių ir gebėjimų lygį, pasirengimo įsilieti į bendrą Europos darbo erdvę galimybes, pagerins asmenines nuostatas ir įgis europietišką mąstymą bei požiūrius. Mokiniai realiai susipažins su ES darbo rinkos keliamais profesiniais reikalavimais įvairių specialybių darbuotojams, pagilins savo profesines, kalbines, kultūrines žinias. Mokiniai taip pat įgis tarptautinio bendravimo patirties, užmegs naujų pažinčių, susipažins su stažuotės šalies kultūra, o dirbdami užsienio kolektyvuose geriau išmoks užsienio kalbą.

Kiekvienam projekte dalyvausiančiam mokiniui bus išduodami Europaso mobilumo dokumentai, stažuotės sertifikatai. Visas stažuotes finansuos Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

 

Projektų vadovė Dalia Mockeliūnienė