VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras keičia įvaizdį

Dar visai neseniai mokytis profesijos jaunuoliai ne itin troško, o stojo į eiles pildyti stojimo dokumentų į aukštąsias mokyklas. Tačiau ekonominis sunkmetis kai ko pamokė ne tik pagrindinių mokyklų, bet aukštųjų mokyklų absolventus: darbdaviai nori praktinių įgūdžių turinčių darbuotojų.

Tai pajuto ir Elektrėnų profesinio mokymo centras (EPMC), kuriame šiemet mokosi beveik 8 šimtai moksleivių ir kuris tapo bene didžiausia mokymo įstaiga visoje savivaldybėje. Tačiau kad pasiruoštų tinkamai priimti vis didėjantį moksleivių srautą, EPMC turės įgyvendinti ne vieną projektą. Vienas jų, kurio tikslas – taupyti šilumą, bus baigtas kitų metų pradžioje.

Rūbinė buvo nereikalinga

Kokiomis sąlygomis EPMC moksleiviai mokėsi ankstesniais metais, atlikus pastato, statyto dar 1967 m. ir nėkart nemačiusio kapitalinio remonto, renovaciją, turbūt greitai visi pamirš.
O atrodė viskas taip: supuvę mediniai langų rėmai, užsikišę lietaus vandens nutekėjimo latakai, kiauras stogas ir sienos, per kuriuos išgaruodavo šiluma. Kaip sako liaudies priežodis, šonas šildavo, o šonas šaldavo: dėl pasenusių radiatorių vienos klasės buvo peršildomos, o kitose – šalta.
Apskaičiuota, jog per šildymo sezoną EPMC pastate vidutinė temperatūra nesiekė 15 laipsnių.
Kaip juokavo Profesinio rengimo skyriaus vedėja Edita Maščinskaitė, rūbinei, kur moksleiviai galėtų pasidėti paltus ir striukes, nebuvo poreikio, nes šių šiltų rūbų jie būdami viduje nenusivilkdavo.

Gerins mokymosi sąlygas

Šiuos mokslo metus EPMC moksleiviai sutiko ir pirmąjį semestrą mokysis kartu su statybininkais. Jie darbuotis čia pradėjo vasaros pradžioje, o išvyks kitų metų pradžioje, kaip ir numatyta pagal projektą „Viešosios įstaigos Elektrėnų profesinio mokymo centro pastatų energetinio ūkio modernizavimas“. Iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto projekto įgyvendinimui skirta iki 1,9 litų.
Už šią sumą planuojama EPMC pastate įdiegti energiją taupančias priemones, kurios pastato gyvavimą pratęs dar penkiasdešimčiai metų. Apskaičiuota, jog langų pakeitimas naujais, šlaitinio stogo įrengimas bei apšiltinimas, sienų ir cokolio apšiltinimas, šilumos punkto ir sistemos renovacija leis sutaupyti daugiau nei 50 proc. šilumos. O tai reiškia, kad lėšos, kurios bus sutaupytos brangaus šildymo sąskaita, galės būti panaudotos mokymo reikmėms, bus sudarytos sąlygos priimti vis augantį moksleivių srautą.

Darbai pačiame įkarštyje

EPMC pastato renovavimo darbai dabar pačiame įkarštyje. Plastikiniais jau pakeisti seni mediniai langai, apšiltintos beveik visos išorinės sienos. Efektą EPMC moksleiviai jaučia jau dabar: klasėse, kurių išorinės sienos jau apšiltintos, žymiai šilčiau. Be to, jau matyti, kad apšiltinus išorės sienas, senas profesinės mokyklos pastatas pasikeis neatpažįstamai. Modernizuotas šilumos punktas, naujais baigiami keisti radiatoriai. Netrukus bus įrengtas ir apšiltintas šlaitinis stogas.
EPMC taupys ir elektros energiją: seni šviestuvai bus pakeisti tokiais, kuriuose yra energiją taupančios lemputės. Sporto salėje bus įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema.
Taip EPMC keičiasi: pastatas gražėja, klasėse, į kurias ateina vis daugiau moksleivių, šilčiau ir jaukiau. Mokyklos vadovai rengiasi ir kitų projektų įgyvendinimui, apie kuriuos pranešime kituose straipsniuose. O kol kas reikia ieškoti, kur įrengti rūbinę: šią žiemą EPMC moksleiviams paltai ir striukės klasėse nebebus reikalingi.