gruodžio 5 | 2018
received_977209755800503

Filme „Tarp pilkų debesų“

Gruodžio 4 d. į Elektrėnų kultūros centro salę VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai kartu su savivaldybės jaunimu susirinko pažiūrėti režisieriaus ir scenaristo Mariaus Markevičiaus filmą „Tarp pilkų debesų“, kuris buvo pastatytas Rūta Šepetys 2010 metais „New York Times“ bestseleriu tapusio romano motyvais. Prieš filmo peržiūrą visus susirinkusius pasveikino vienas iš šios iniciatyvos organizatorių- lietuvių ledo ritulininkas Dainius Zubrius.
„Tarp pilkų debesų“- tai filmas, kurio kūrimas truko apie penkerius metus, masinėse scenose filmavosi apie 700 žmonių. Filmas pasakoja apie Lietuvos bei Baltijos šalių istoriją. „Tarp pilkų debesų“ pasakoja apie jaunos merginos Linos Vilkaitės istoriją, kai 1941-ųjų birželio 14 d. į duris pasibeldus sovietų kariškiams, Lina kartu su mama ir broliu sugrūdami į gyvulinius vagonus yra ištremiami į Sibirą. Tokio pat likimo sulaukė šimtai tūkstančių lietuvių, latvių ir estų. Filmas pasakoja tremties istoriją Linos akimis, kai vieną vakarą, pasibeldus NKVD pareigūnams, sugriaunamas mylinčią šeimą turinčios mergaitės ramus gyvenimas bei jos svajonė studijuoti dailę…
Į filmo peržiūrą atėjęs Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis paatviravo, kad ir jam asmeniškai filmo siužetas yra artimas: jo tėvelis buvo išvežtas į Sibirą, kur ir mirė. Po filmo peržiūros režisierius Mariaus Markevičiaus atsakinėjo į jaunimo užduodamus klausimus.

 

Mokytoja Asta Jokšienė