lapkričio 21 | 2022
globalaus-svietimo-savaite

Globalaus švietimo savaitė

Lapkričio 14–20 dienomis visame pasaulyje minima „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 24-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. „Globalaus švietimo savaitės“ metu skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų, naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį pozityvioms permainoms įgyvendinti, kartu kurti tvarų, taikų ir teisingą pasaulį.
Lapkričio 15 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro 9 klasės mokiniai prisijungė prie šios akcijos ir klausėsi video apie klimato kaitą. Jie sužinojo, kaip žmonių veikla keitė klimatą XX ir XXI amžiuje, kaip temperatūra ir krituliai kito Lietuvoje, kokią ateitį pranašauja mokslininkų sukurti modeliai bei su kokiomis problemomis susidursime jau netolimoje ateityje. Po to mokiniai svarstė, kaip konkrečiai galėtų prisijungti prie klimato kaitos problemų stabdymo.
Klimato kaita yra be galo svarbi ekologinė problema, kurią būtina suprasti kiekvienam, nes tik taip galėsime laiku imtis veiksmų ir išvengsime blogiausių ateities scenarijų.

Mokytoja Asta Jokšienė