lapkričio 25 | 2022
juvenes-translatores-2022

,,JUVENES TRANSLATORES 2022“

Š. m. lapkričio 24 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai dalyvavo jaunųjų vertėjų konkurse ,,Juvenes translatores“. Šiame konkurse dalyvauja mokiniai iš visos Europos Sąjungos mokyklų. Kiekvienoje šalyje dalyvavo tiek mokyklų, kiek iš tos šalies išrinkta narių į Europos Parlamentą. Taigi, konkurse galėjo dalyvauti 11 Lietuvos mokyklų.

Džiaugiamės, jog burtų keliu atrinkta buvo ir mūsų mokykla, kuriai atstovavo šie EPMC mokiniai: Adrijus Guobys (V22-3gr.), Vaiva Čižauskaitė (IA22-3 gr.),  Neringa Malakauskaitė (IA22-3 gr.), Rokas  Šimaitis (V22-3 gr.), Benas  Šiška (SU22-3 gr.).

Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi užsienio kalba bei siekti Europos sąjungos šalių glaudaus bendradarbiavimo.

Konkurse dalyvavę mokiniai vertė tekstą iš bet kurių 27-ių oficialiųjų ES kalbų į savo pasirinktą kalbą. Europos Komisijos vertėjai atrinks geriausią vertimą iš kiekvienos ES šalies ir 27 nugalėtojai laimės kelionę į Briuselį 2023 m. pavasarį. Tikėkimės, kad tarp jų bus ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokinių vardai ir pavardės!

 

Anglų kalbos mokytojos Erika Ragickienė, Rita Ižganaitytė-Paliokienė