birželio 14 | 2018
karjeros-diena-2018

„Karjeros diena 2018“

Besibaigiant mokslo metams, š. m. birželio 11 d., VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokytojos J. Jasukaitienė ir J. Biekšienė „Ugdymas karjerai“ pamokos metu dar kartą su mokiniais susirinko ir diskutavo, kas yra karjera, kodėl svarbu pasirinkti tinkamą profesiją, o vėliau ir darbą. Mokiniai sakė, jog jiems karjera – tai visą gyvenimą  trunkantis mokymasis, laisvalaikis, darbas, šeima. Ir jie neklydo, nes sėkmingai suplanuotas gyvenimo kelias ir yra karjera.

Pamokos pradžioje buvo organizuota įvairių specialybių mokiniams protų mūšį „Karjera ir aš“. Iš pradžių mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 4 komandas, kurios pasivadino „EPMC – jėga“, „Šaunuoliai“, „Profesionalai“, „Moksliukai“. Skaidrių pagalba dalyviams buvo pateikta įvairūs klausimai iš savęs pažinimo, karjeros galimybių, karjeros planavimo, karjeros įgyvendinimo sričių (pvz.: „Kas yra karjera?“, „Kokie pagrindiniai karjeros dokumentai?“, „Kas yra kompetencija?“, „Kada „mąstytojas“ išmoksta geriau?“ ir pan.). Pasibaigus protų mūšiui ir susumavus rezultatus, dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

Po protmūšio mokiniai pildė individualius karjeros planus, kurie  padeda mokiniams susikoncentruoti į tikslus ir planus ateičiai. Taip pat šių planų pagalba žmogus gali išsiaiškinti, kokiais būdais gali siekti savo tikslų mokykloje, darbe bei gyvenime. Vėliau  peržiūrėjo savo portfolio, kuriuos pradėjo pildyti mokslo metų pradžioje. Paklausti, ar reikalinga žmogui turėti savo portfolio, mokiniai atsakė, kad taip, nes būtent tai atspindi kiekvieno žmogaus asmeniškai profesinį augimą, sukauptas žinias, darbus.

Renginio – pamokos „Karjeros diena 2018“ pabaigoje apžvelgėme darbo rinkos situaciją Lietuvos darbo biržos internetiniame puslapyje, paanalizavome, kokių profesijų žmonių labiausiai reikia mūsų Elektrėnų savivaldybėje, kodėl Elektrėnuose nedarbingumo lygis yra gana žemas. Mokiniai paklausti, ar yra tekę jau dirbti, dauguma atsakė, kad taip ir pasidalino savo darbo patirtimi, teigė, jog suprato, jog pirmiausiai  kiekvienas jaunas žmogus turi suprasti ir žinoti, kad šiuolaikiniame pasaulyje žinios, įgūdžiai ir gebėjimai yra vienos svarbiausios vertybės žmogaus gyvenime.

 

                                                     Mokytojos Jolanta Jasukaitienė, Jolanta Biekšienė