balandžio 7 | 2017
karjeros-dienos-2017_epmc

Karjeros dienos 2017

„Žmogus, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią. Kelią į laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę“. (D. S. Džordanas)

Neretai žmogus apie tai kuo bus užaugęs, ką dirbs susimąsto dar sėdėdamas mokyklos suole. Tik kartais sunku pasirinkti tą profesiją, kuri tau tiks ir patiks, todėl ne veltui organizuojami renginiai, skirti supažindinti mokinius su profesijomis ir įsidarbinimo galimybėmis. Mokykloje mokiniams vedamos „Karjeros planavimo“ pamokos, organizuojami įvairūs renginiai, susitikimai su žmonėmis, sėkmingai sukūrusiais savo verslą ar kopiančiais karjeros laiptais. Š. m. kovo 27 – 31 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre buvo organizuotos „Karjeros dienos 2017“.

Mokiniai kartu su mokytoja J. Jasukaitienė jau nuo mokslo metų pradžios pradėjo formuoti savo kompetencijų portfelį ir kaupė jame patirties įrodymus, kurie susiję su studijuotais dalykais, profesine praktika, darbine veikla, savanorišku, visuomeniniu darbu, įvairiomis laisvalaikio veiklomis. Mokiniai turėjo pristatyti savo kompetencijų portfelį, įsivaizduodami, jog atėjo pas darbdavį. Paklausus mokinių ar tai reikalinga, jie teigė, jog naudinga, nes visi dokumentai, faktai yra sudėti vienoje vietoje, o atėjus darbintis, darbdaviui lengvai galima pagrįsti teiginius apie save: savo asmenines savybes, žinias, gebėjimus, įgūdžius, patirtį ir pasiekimus.

Kovo 27 d. I kurso mokiniai pristatė pranešimus apie  savo pasirinktas profesijas, kalbėjo, kuo ta specialybė patraukli ir naudinga, įvertino įsidarbinimo galimybes ateityje. Beveik visi mokiniai, teigė, jog jų pasirinktos profesijos paklausios Lietuvos darbo rinkoje.

Taip pat VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro profesijos mokytoja J. Jasukaitienė kovo 27 dieną organizavo protų mūšį „Ką aš žinau apie karjeros planavimą?“, skirtą įvairių specialybių mokiniams, pasitikrinti jau turimas žinias šia tema. Pradžioje mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 3 komandas, kurios pasivadino „Dream Team“, „VAM“, „Saulytės“. Mokytoja skaidrių pagalba dalyviams pateikė įvairius klausimus iš savęs pažinimo, karjeros galimybių, karjeros planavimo, karjeros įgyvendinimo sričių (pvz.: „Kas yra karjera?“, „Kokie yra pagrindiniai karjeros dokumentai?“, „Kuo skiriasi bendroji ir profesinė kompetencija?“, „Kokie yra karjeros sėkmę lemiantys veiksniai“ ir pan.). Pasibaigus protų mūšiui ir susumavus galutinius rezultatus, laimėtojais tapo „Dream Team“ komanda. Visi protmūšio dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

Mokykloje lankėsi Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono savanoriai iš Ruklos. Į susitikimą su svečiais susirinko tiek vaikinai, tiek merginos. Mokiniams savanoriai pristatė bataliono istoriją, kalbėjo, jog kiekvienam jaunuoliui verta tapti kariu, nes tai užtikrina ne tik socialines garantijas, bet kartu praplečia draugų, pažįstamų ratą, asmuo patiria daug įspūdžių, yra galimybė tęsti tarnybą PKT. Malonu tarp atvykusių savanorių buvo matyti ir mūsų mokyklos mokinį D. Gribauską, kuris teigė, jog būti savanoriu, jam labai patinka. Svečiai pademonstravo mokiniams ginklus, papasakojo apie juos, parodė, kas sudaro kareivio kuprinės turinį, uždavė įvairių klausimų, o už teisingus įteikė dovanėles. Renginio pabaigoje Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų bataliono savanoriai kvietė tiek vaikinus, tiek merginas prisijungti prie jų būrio ir drąsiai, ištvermingai, su meile eiti ginti savo Tėvynės.

Tikimės, kad renginiai, susitikimai su žmonėmis ir jų pasidalinimas savo gerąja gyvenimo patirtimi,  pakeitė mokinių pažiūrį į gyvenimą. Labai svarbu, kad kiekvienas jaunas žmogus suprastų ir žinotų, kad šiuolaikiniame pasaulyje žinios, įgūdžiai ir gebėjimai yra vienos svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime.

 

Mokytojos Jolanta Jasukaitienė, Jolanta Biekšienė