balandžio 12 | 2017
karjeros-savaite-17-1_epmc

„Karjeros savaitė’17“ Elektrėnų profesinio mokymo centre

Elektrėnų profesinio mokymo centras prisijungė prie Lietuvos moksleivių sąjungos iniciatyvos „Karjeros savaitė17“  ir 2017-04-12 organizavo edukacines programas, supažindinančias su įvairiomis profesijomis. Elektrėnų savivaldybės moksleiviams jų buvo pasiūlyta net septyniolika, tačiau jaunimas pasirinko labiausias juos sudominusias programas „Pasigamink ir ragauk“, „Jaunimo „Taupyklė“ ir „Interjero dekoro elementai“.

Jų metu Elektrėnų „Versmės“, Vievio gimnazijų, Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos mokiniai susipažino su Finansinių paslaugų teikėjo, Konditerio ir Interjero apipavidalintojo profesijomis.

Finansinių paslaugų teikėjo profesijos mokytoja Asta Rainienė edukacinėje veikloje „Jaunimo „Taupyklė“ diskusijos metu aptarė jaunimo gebėjimo  taupyti įgūdžius ir taupymo priemones. Mokytoja akcentavo, kad pagrindinės priežastys, dėl ko jaunimas netaupo, tai yra ne vien tik nepakankamos pajamos, bet ir nemokėjimas planuoti ir skaičiuoti, savikontrolės bei įpročio taupyti stoka. Užsiėmimo metu jaunimui buvo pasiūlyti šiuolaikiški taupymo būdai, duota praktiškų patarimų.

Profesijos mokytoja Žana Sadkauskienė su Interjero apipavidalintojo profesija susidomėjusiais mokiniais organizavo praktinę veiklą – iš statybinio gipso panaudodami gamtines medžiagas gamino interjero detalę, tinkančią ir Velykų stalo, ir interjero dekoravimui.

Konditerių mokytoja Danguolė Bulaukienė su jaunimu kepė pyragaičius ant pagaliuko ir mokė juos skaniai papuošti. Žinoma, mokytoja negailėjo ir praktinių patarimų bei pasidalino savo turima ilgamete patirtimi.

Taigi mokykloje apsilankę mokiniai iš mūsų mokyklos namo grįžo ne tuščiomis – ir praplėtę žinių bagažą, ir su savo paties rankomis pasigamintais gaminiais. Ačiū mokytojoms už įdomių  veiklų organizavimą.

 

Profesinio mokymo skyriaus vedėja Birutė Misiūnienė