Šią savaitę mūsų mokyklos būsimi virėjai turėjo įsimintiną ir labai įdomią pamoką su Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokytoja, kuri yra tarptautinį pripažinimą pelniusi ir Lietuvą pasaulyje garsinanti, vienintelė Baltijos šalyse profesionali dekoratyvinio vaisių ir daržovių drožinėjimo specialistė.
Pamokos metu sužinojome, kad maisto drožinėjimas turi gilias šaknis Japonijoje, Kinijoje ir Tailande, kur maistas ne tik turėjo būti skanus, bet ir įspūdingas akiai. Tais laikais maistas tapdavo tikru meniniu kūriniu, ir mes galėjome įsitikinti, kad šis menas išlieka gyvas iki šiol!
Sužinojome, kad drožinėti galima ne tik ant daržovių ir vaisių, bet ir ant sūrių, duonos, netgi dešros. Iš paprastų ornamentų galime pereiti prie sudėtingų figūrų ir veidų, ir tai tapo mūsų pamokos dalimi. Viena iš pačių įdomiausių dalykų – gėlės žiedą ar lapelius išdrožinėti gali kiekvienas. Tam tereikia tik mažo peliuko ir mokytojos patarimų. Mūsų mokiniai patys galėjo išbandyti šį unikalų kūrybinį procesą ir pasimėgauti savo sukurtais meno kūriniais.
Pamoka buvo tikrai įkvepianti ir paliko neišdildomą įspūdį. Ačiū mokytojai už kantrybę ir išsamų mokymą, kuris padėjo mums susipažinti su šiuo nuostabiu maisto drožinėjimo menu.
Džiaugiamės, kad turime galimybę mokytis iš pačių geriausių ir gilinti savo žinias apie šį įdomų ir neįprastą maisto meną!