spalio 18 | 2019
epmc-mokiniai-anyksciuose1

Keliavome į Anykščius

Spalio 16 dieną, įsikibę „Bobų vasarai“ į parankę, su džiugom nuotaikom  VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai su juos lydinčiom mokytojomis Ineta Čoporoviene ir Natalja Batavičiūte vyko į ekskursiją po Anykščių miestą ir jo apylinkes. Svarbiausias kelionės tikslas buvo aplankyti Jono Biliūno sodybą – muziejų bei kapą. Jonas Biliūnas yra vienas iš privalomų lietuvių literatūros autorių, kurį mokiniai paprastai myli ir įsimena jo kūrinius.

Atvykę į Anykščius pirmiausia aplankėme rašytojo kapą. Laimės žiburiu vadinamas rašytojui skirtas paminklas ant Liudiškių kalvos traukia ne tik vietos gyventojus, bet ir miesto svečius. Visi užkopė tuos beveik 90 laiptelių į kalną, o kopiant buvo prisimintas ir „Laimės žiburys“ bei trumpa autoriaus biografija.

Kita stotelė buvo „Puntuko akmuo“ ir „Medžių lajų takas“, kuris yra  vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Antano Baranausko Anykščių šilelį bei pasigrožėti Šventosios upės vingiais.

Pasigrožėję medžių viršūnėmis ir nuostabiu peizažu patraukėme į Jono Biliūno sodybą – muziejų. Ten muziejaus darbuotoja plačiau supažindino su autoriaus biografija ir kūryba. Senojoje (kairiojoje) J. Biliūno gimtosios sodybos namo pusėje, buvusioje stancijoje, dabar įrengta nedidelė ekspozicija, kur eksponuojami įvairūs memorialiniai daiktai – kuklūs baldai bei namų apyvokos reikmenys, buvę Biliūnų sodyboje. Kitame kambaryje – stendai su nuotraukomis, atspindinčiomis svarbesnius J. Biliūno gyvenimo momentus, jo laiškų ir rankraščių fotokopijos. Taip pat pavaikščiojome ir po sodybos kiemą, aplankėme vietas, kuriose gimė „Kliudžiau“, „Brisiaus galas“ bei „Ubagas“.

                       Pasimokę, susimąstę, pasigrožėję pavaikščiojome po Anykščių miestą ir su daina patraukėme namo J

                      Iki pasimatymo, Anykščiai…

 

                                                                 Mokytojos  Ineta Čoporovienė ir Natalja Batavičiūtė

keliavome-i-anykscius2
keliavome-i-anykscius