lapkričio 13 | 2017
Wi_Fi

Kibernetinio saugumo svarba

Šių metų spalio mėnesį ES tinklų ir informacijos saugos agentūra pasiūlė atkreipti dėmesį į privatumo sąvokos ugdymą ir atlikti privatumo bei duomenų apsaugai skirtus testus. Mokiniai buvo paskatinti dalyvauti ES kibernetinio saugumo viktorinoje ir pasitikrinti savo žinias apie kibernetinį saugumą atliekant testus jiems skirtoje nuorodoje: https://cybersecuritymonth.eu/references/quiz-demonstration/welcome-to-the-network-and-information-security-quiz/ . Šiais metais testai buvo dviejų lygių: pradedantiems ir pažengusiems dalyviams. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro 12B klasės mokiniai taip pat  atliko kibernetinio saugumo testą (abu lygmenis) bei kiekvieną testo punktą aptarė. Pagal testo informaciją jie lietuvių kalbos pamokoje rinko svariausius argumentus bei rašė pavyzdinę pastraipą. Geriausios pavyzdinės pastraipos pavyzdys:

Šiais laikas privatumo ir duomenų apsauga yra svarbi, nes yra renkama  asmeninė informacija ir ji gali patekti į blogas rankas, jeigu ji nebus tinkamai apsaugota, todėl populiariausia apsaugos technologija yra šifravimas. Šifruojant duomenis beveik neįmanoma blogiems žmonėms atkurti asmeninių duomenų. Kad žmonės prisimintų, kad reikia apsaugoti savo duomenis, yra sukurta Duomenų apsaugos diena, kuri minima sausio 28 dieną. Taigi šiais laikais kibernetinis saugumas yra svarbus, nes belaidis ryšys gali kelti tam tikrų pavojų – gali būti pavogti asmens duomenys“ (D16 grupės mokinys E. Kučinskas).

Iš viso šiemet ES Spalio kibernetinio saugumo mėnesio renginyje dalyvavo 1031 mokinys iš 22 mokyklų. Visi renginyje dalyvavę mokytojai buvo pakviesti atvykti į pažymėjimų įteikimo šventę lapkričio 17 d. į Vilnių, EK Informacijos centrą, kurio metu buvo pristatytos ES programos moksleiviams ir jaunimui bei perskaityta paskaita apie kibernetinį saugumą, taip pat surengtas pristatymas apie naujas finansines technologijas.

 

Mokytoja Asta Jokšienė