gegužės 25 | 2022
spo-reklama-2022-05

Kodėl verta rinktis sporto organizacijos veiklos administratoriaus profesiją?

Sporto organizacijos veiklos administratoriaus profesija yra patraukli ir perspektyvi, nes čia persipina sveikatinimas, administravimas ir kūrybinis darbas su savimi, žmonių bendruomenėmis Lietuvoje ir už jos ribų. Mūsų šalyje kuriasi vis daugiau sporto organizacijų, sporto klubų ir sveikatingumo centrų. Atsiranda  galimybės save realizuoti, pasekti užkrečiančiu pavyzdžiu ir kurti savo fizinio aktyvumo kelią, dalintis juo su kitais, prisidėti prie kokybiškesnio rytojaus. Planuoti, organizuoti, vadovauti ir kurti organizaciją, vidinę kultūrą, sklandžią komunikaciją ir pridėtinę vertę nėra lengva, todėl verta ateiti mokytis ir gauti naujų žinių, patobulinti esamas kompetencijas, susipažinti su naujais žmonėmis, kurti santykius, savo asmenybę ir gauti daug praktinės patirties sporto organizacijos veiklos administravimo srityje.

Specialybės mokymosi trukmė – 1 metai. Privalomųjų dalykų sąraše vienas iš modulių yra sporto organizacijos veiklos administravimas. Jo mokydamiesi jūs pažinsite sporto organizacijas, jų paslaugas ir klientus. Išmoksite plačiau žvelgti, adaptyviai  prisitaikyti ir kūrybiškai organizuoti sporto organizacijų veiklą, aptarnauti skirtingas klientų grupes, atliepti jų poreikius, būti jų geresnio savęs kūrimo ir pokyčio dalimi. Šiame modulyje rasime galimybes pažinti ir kurti bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimo programas, projektus ir sporto renginius, juos administruoti. Sporto paslaugų pardavimo modulyje gausime teorinių ir praktinių gebėjimų nuo sporto organizacijos paslaugų ir prekių pardavimo iki komercinių pasiūlymų rengimo, sąskaitų faktūrų išrašymo iki grynųjų pinigų inkasavimo. Taip pat dirbsite su kasos aparatu, dokumentacija bei kasos operacijų žurnalu. Sporto organizacijos inventoriaus tvarkymo modulyje pažinsite mokyklos sporto treniruoklių bazės įvairovę, charakteristikas, naujausias tendencijas atitinkančią teorinę medžiagą ir praktinius užsiėmimus, taikant efektyviausius mokymo metodus.  Kadangi mokykloje dirba kvalifikuoti savo mokomųjų dalykų specialistai, turintys vyr. mokytojo arba metodininko kvalifikacines kategorijas, kurie nuolatos tobulinasi Lietuvoje ir užsienio šalyse,  per pamokas naudoja inovatyvią mokymo įrangą, norėdami neatsilikti ir suspėti koja kojon su technologijų sparta bei kintančios darbo rinkos poreikiais būsimiems darbuotojams, inovatoriams ar vadovams. Tarp pasirenkamųjų modulių mokiniai turi galimybę mokytis netradicinių fizinio aktyvumo veiklų administravimo – tai aktyviausias iš visų modulių. Jame rasime ir galėsime susipažinti su visomis netradicinėmis sporto šakomis ir fizinio aktyvumo formomis:  smiginiu, boksu, aerobika, treniruotėmis su TRX diržais, elastinėmis gumomis, didžiaisiais gimnastikos kamuoliais, badmintonu ar fitnesu. Išmoksime apibūdinti netradicinių fizinio aktyvumo veiklų formas, būdus ir paslaugas bei  identifikuoti ir parinkti klientų pageidavimus atitinkančias netradicines fizinio aktyvumo veiklas.

Mokykloje specialybės besimokantys mokiniai turi galimybes savo žinias pagilinti ir kompetencijas pagerinti Erasmus+ projekto 3 savaičių stažuotėse užsienyje – ES šalyse (Maltoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje) ar Jungtinėje Karalystėje. Įgiję specialybę absolventai turi galimybę važiuoti į stažuotę, kuri trunka nuo 2 iki 4 savaičių. Stažuotės naudingos ne tik teorinių žinių taikymui praktikoje svečiose šalyse, bet ir atveria galimybes gauti darbo pasiūlymą po praktikos – viskas priklauso nuo motyvacijos ir noro atlikti savo darbą atsakingai ir operatyviai.

Mokykla šiuo metu bendradarbiauja su daug socialinių partnerių visoje Lietuvoje. Mokiniai turi progą išvažiuoti ir susipažinti su įmonėmis, pakalbėti su jų vadovais, darbuotojais ir netgi gauti darbą, nes šiuo metu mūsų šalyje kuriasi naujų sporto klubų, sveikatingumo ir sporto organizacijų bei vyksta rotacija tarp darbuotojų, todėl atsiveria plačios galimybės realizuoti save pabaigus mokslus.

Šiuo metu mokykloje sporto organizacijos veiklos administratoriaus specialybės mokosi sėkmingai save realizuojantys mokiniai skirtingose sporto šakose aukščiausiame lygyje ir suderina sportą su mokslu. Vienas mokinys jau spėjo tapti Lithuanian Cup 2 vietos laimėtoju, Tarptautiniame „Grand Prix Pepa“ konkurse (kategorijoje jaunimo vaikinų figūra) aukso medalio laimėtoju, Tarptautiniame IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyre „Riga Pearl“ 1 vieta,  Tarptautiniame IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyre Ispanijoje 4 vieta savo svorio kategorijoje, kitas – žaisti profesionaliai Lietuvos ledo ritulio čempionate ir tapti sidabro medalio laimėtoju bei laimėti su Lietuvos rinktine Slovėnijoje pasaulio čempionato IA diviziono bronzą ir patekti į istoriją, nes pasiekė geriausią rezultatą pasaulio čempionate per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją, bei turime mokinių, kurie atstovavo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinei, tapo prizininkais, dalyvavo  atviruose Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose, bei startuoti  trenerio vaidmenyje su vaikais, prisidėti organizuojant masinius sporto projektus ir renginius Vilniuje ar kituose miestuose. Turime mokinių, kurie patys aktyviai žaidžia krepšinį, teisėjauja tarptautiniuose vaikų čempionatuose ir suaugusiųjų bei prisideda organizuojant triatlono sporto šakos taurės etapus visoje Lietuvoje ir patys dalyvauja. Visos paminėtos mokinių patirtys reikalavo vidinių savybių dermės: motyvacijos, užsispyrimo, disciplinos, ryžto, noro pasiekti savo tikslą ir nugalėti save, atsakingumo ir atskaitomybės prieš save ir kitus. Reflektuodami visi mokiniai teigia, kad save atrasti galima bet kurioje sportinėje veikloje ir organizacijoje, mokytis, sveikai gyventi, tobulinti save kasdien, kad taptų geriausia savo versija, pasiekti aukštumų ir būti pripažintam, matomam ir girdimam.

Ši profesija tikrai Tau, tad ateik, pamatyk, įsitrauk, dalyvauk ir kurk kartu sveikos savo organizacijos projektą nuo rugsėjo 1 dienos susitinkame Elektrėnų profesinio mokymo centre.

 

Profesijos mokytojas Visvaldas Ašmena