sausio 22 | 2019
konkurso-praeities-stiprybe-dabarciai-kurybines-dirbtuves_epmc

Konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ kūrybinės dirbtuvės

Jau penktus metus organizuojamas nacionalinis konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“ kviečia vyresnių klasių mokinių komandas, pasitelkus tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, pristatyti Lietuvos Laisvės kovų įvykius bei asmenybes. Konkursą organizuoja jungtinė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerija, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos komanda, konkurso partneriai: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Šiaulių dailės mokykla bei Lietuvos žinios, Kultūros ministerija, konkurso globėja – kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
Šiais metais vykstantis konkursas ypatingas tuo, jog jame didelis dėmesys yra skirtas ne tik pilietiškumo ir istorinių žinių stiprinimui, bet ir kūrybiškumo lavinimui. Visos konkurse užsiregistravusios komandos galėjo dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu meno ir istorijos mokslo profesionalai padėjo moksleiviams atrasti ir išvystyti projektų idėjas ir kuo įdomiau pristatyti jų istorinį atradimą.
Kūrybinė komanda sausio 21 dieną atvyko ir į VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centrą, kur kartu su užsiregistravusia komanda: VPB18 grupės mokiniais Aiste Savickaite, Iveta Volungevičiūte, Ugne Tubiūte, Luku Narkevičiumi, Artūru Kapitanovu, Tadu Zarecku – organizavo kūrybinę laboratoriją: susipažino su pilietinio pasipriešinimo istorija bei grynino savo idėją. Meno ir istorijos mokslo profesionalė, konkurso koordinatorė Luka Sinevičienė pateikė daug minčių, idėjų, kurios VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokinių komandai turėtų padėti atlikti kūrybinę tiriamąją užduotį konkursui.

 

Mokytoja Asta Jokšienė