Absolventų praktika užsienyje. Karjeros startas

Nr LLP-LdV-PLM-2013-LT-0929

Dvi VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro sekretoriaus specialybės absolventės, Milda Bočkovė ir Greta Gudzinskaitė, šią vasarą atliko praktiką Maltoje pagal Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Absolventų praktika užsienyje. Karjeros startas“

Šis projektas  finansuotas pagal Leonardo da Vinci programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Pagrindinis šio projekto tikslas – stažuočių metu suteikti sekretoriaus bei apskaitininko-kasininko profesijų absolventams galimybę turimas teorines žinias pritaikyti praktikoje, įgyti naujų praktinių įgūdžių, užsitikrinti geresnes įsidarbinimo galimybes ateityje.

Absolventės dirbo priimančios organizacijos „Paragon Europe“ biure. Praktinės užduotys buvo pagal merginų įgytą sekretoriaus specialybę: darbas su įvairia biuro technika, skaičiavimų atlikimas bei grafikų ir diagramų brėžimas naudojantis MS Excel progrma, įvairių dokumentų nuorašų, dublikatų ar kopijų parengimas, bendravimas su klientais ir kita. Praktikos metu absolventės patobulino užsienio kalbos žinias bei įgūdžius, įgijo bendravimo kitatautėje aplinkoje bei darbo komandoje patirties, susipažino su kitos šalies kultūra. Merginos džiaugėsi draugišku kolektyvu ir geranoriška pagalba, maloniu bendravimu bei galimybe išplėsti savo profesinių kontaktų tinklą. „Ši stažuotė suteikė galimybę įtvirtinti daugelį profesinių įgudžių ir leido man tvirčiau jaustis baigus mokslus. Tapau savarankiškesnė, pasirengusi pradėti dirbti Lietuvoje. Aš likau labai patenkinta šia stažuote, kupina įspūdžių ir gražių prisiminimų. Ne tik pamačiau Maltą, bet ir įgavau daug sekretorės daro patirties.“ teigia Greta Gudzinskaitė.

Laisvalaikiu merginos aplankė Maltos sostinę Valetą, populiarų kurortą Sliema, plaukė į Gozo ir Comino salas, apžiūrinėjo netradicinę Maltos architektūrą. Merginos gyveno studentų bendrabutyje ant jūros kranto.

Merginų įgyta patirtis ir žinios buvo įvertintos išduodant „Europass“ mobilimo dokumentą ir priimančios organizacijos sertifikatą.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektų vadovė

Dalia Mockeliūnienė