Atrask, išmok, pritaikyk. Virėjų-padavėjų praktika užsienyje

2-195

LLP-LdV-IVT -2013-LT-0811

2014 m.balandžio mėnesį grupė (8) profesijos moksleivių studijuojančių virėjo, padavėjo profesijas iš Elektrėnų profesinio mokymo centro atliko trijų savaičių praktiką Maltoje pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Atrask, išmok, pritaikyk. Virėjų-padavėjų praktika užsienyje.“

Projekto pagrindinis tikslas- gilinti virėjų-padavėjų specialybės moksleivių profesines žinias, praktinius įgūdžius, bendruosius bei kalbinius gebėjimus.

Moksleiviai dirbo viešbučių restoranuose ir susipažino su tradicinių Maltos patiekalų gamyba (fenkata, pasta, ravioliai); padažų fenkatai gamyba naudojant įvairius alkoholinius gėrimus bei daržoves; patiekalų pietums gamyba iš jūros gėrybių; salotų iš jūros gėrybių ir įvairių jūržolių gamyba. Taip pat išmoko netradicinis stalo dekoravimo naudonat įvairių formų, materijų ir medžiagų kombinacijas; stalo serviravimo stalo įrankiais pagal užsakytus patiekalus; užsakymų priėmimo ir klientų aptarnavimas anglų kalba.

Laisvalaikiu Maltoje dalyviai aplankė sostinę Valetą, taip pat buvo kelionė laivu į Gozo salą, ekskursija „Gozo salos įžimybės“, ekskursija laivu po Valetos uostą, ekskursija po Maltą su atviru autobusu ir sustojimais.

Vykdydami Lenardo da Vinci paprogramės kuri yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis (programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas) projektą, moksleiviai stažuotės užsienyje metu susipažino su darbo organizavimu ir darbo kultūra, įgyjo verslumo patirties. Buvo pasiekti projekto rezultatai:

  • Įvykdyta gamybinė praktika pagal stažuotės programą
  • Gauti stažuotės įvertinimo dokumentai – Europaso mobilumo dokumentas, priimančių bei siunčiančių organizacijų sertifikatai
  • Pateiktos stažuotės ataskaitos
  • Pakelta moksleivių kvalifikacija pagal profesinius poreikius
  • Patobulinti praktiniai dalyvių įgūdžiai, pagerinti dalyvių kalbos įgūdžiai

Visiems projektų dalyviams buvo įteikta stažuotę užsienyje įteisinantys dokumentai-priimančios organizacijos sertifikatai, europaso mobilumo dokumentai, projektą koordinuojančios mokyklos pažymėjimai.

Visas stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto vadovė

Dalia Mockeliūnienė