Kompiuterinio projektavimo operatorių stažuotė Europoje

LLP-LdV-IVT-2013-LT-0856

2015 metų balandžio – gegužės mėnesiais keturi kompiuterinės įrangos derintojo specialybės EPMC besimokantys moksleiviai, Julius Damanauskas, Justinas Judka, Mantas Golubas ir Daumantas Bagdonavičius tris savaites stažavosi Tenerifėje, Ispanijoje. Ši stažuotė buvo įgyvendinama pagal Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Kompiuterinio projektavimo operatorių stažuotė Europoje“, kurio koordinatorius – Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centras.

Šio projekto tikslas – tobulinti, gilinti kompiuterinio projektavimo operatorių, tame tarpe ir kompiuterinės įrangos derintojų specialybės moksleivių praktinius profesinius įgūdžius bei motyvaciją, skatinti mokinius siekti naujų kompetencijų, didinti moksleivių kognityvines ir komunikacines kompetencijas, tobulinti užsienio kalbų žinias.

Stažuotės metu moksleiviai įgijo naujų profesinių kvalifikacijų bei patobulino savo praktinius įgūdžius, kurie, tikimąsi, leis lengviau integruotis į Lietuvos darbo rinką baigus mokslus. Atlikdami praktiką Ispanijoje dalyviai įgijo tarptautinių projektų tarptautinio mobilumo patirties, užmezgė asmeninius kontaktus su Ispanijos gyventojais ir kompiuterijos srities specialistais, o taip pat – pagerino užsienio kalbos įgūdžius, įgijo vertingos socialinės ir tarpkultūrinės patirties.

Iš stažuotės grįžę vaikinai savo įgytomis žiniomis pasidalino su savo bendraklasiais bei profesijos mokytojais, o kiekvienam stažuotėje pagal šį projektą dalyvavusiam moksleiviui išduoti Europass mobilumo dokumentai.

Šią stažuotę, kaip ir visą projektą pilnai finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektų vadovė

Dalia Mockeliūnienė