rugsėjo 23 | 2022
img_2541

Literatūrinė, kultūrinė išvyka po Dzūkijos kraštą

Rudeniškai šiltą rytą grupė Elektrėnų profesinio mokymo centro abiturientų keliavo aplankyti Dzūkijos krašto. Pirma stotelė – Subartonys – lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus-namas. Čia mus pasitiko šių namų šeimininkė – babulė,  supažindino su dramatiška rašytojo gyvenimo istorija, savitu kūrybos keliu. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti asmeninius kūrėjo daiktus, nuotraukas, atliko įdomias užduotis, visi kartu dainavo dzūkiškas dainas.

Gerai nusiteikę nuvykome į Merkinės miestelį, įsikūrusį Nemuno ir Merkio upių santakoje, kopėme į Merkinės piliakalnį, apžvalgos bokštą, nuo jo lyg iš paukščio skrydžio apžvelgėme apylinkes, gėrėjomės rudenėjančia gamta. Vėliau aplankėme Merkinės piramidę – vieną lankomiausių Dzūkijos objektų, kur ramiai pasivaikščiojome bei pabendravome.

Aplankėme ir Punios piliakalnį, vietinių dar vadinamą Margiriu. Mokiniams pasakojome, jog ilgą laiką buvo manoma, kad čia stovėjo kunigaikščio Margirio Pilėnų pilis. Stabtelėję papėdėje prie kunigaikščiui skirto paminklinio akmens, perskaitėme ant jo išraižytas Lietuvos dainiaus Maironio eiles.

Grįžtant namo, užsukome į Nemajūnus, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Dzūkiškos bandos“. Mokiniai susipažino su bulvinių dzūkiškų bandų paruošimu ir kepimu ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje. Buvome labai išalkę, tad mokiniai nieko nelaukę suskubo padėti šeimininkei daryti bandas, patys jas pašovė nuo ližės į krosnį. Laukti, kol iškeps buvo sunkiausia, bet tikrai verta!

Kelionė po Dzūkijos kraštą buvo nuostabi!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Birutė Misiūnienė ir Jolanta Biekšienė