birželio 25 | 2018
masazai-kudikiu-masazas-pedutems-del-padidejusio-raumenu-tonuso

Masažo praktika Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose

Baigiantis mokslo metams profesijos mokytoja Anastasija Žuromskaitė mums, t. y. M16-1ir  M16-2 grupių mokiniams, suorganizavo išvyką į Vilniaus miesto apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kuriuose  turėjome galimybę atlikti masažą vaikučiams. Vaikučių amžius buvo įvairus nuo 9 mėnesių iki 6 metukų. Būdami ten supratome, kuo skiriasi vaikų ir kūdikių masažas nuo suaugusiųjų, taikėme masažo metodikas pagal susirgimus. Darbas išties buvo nelengvas, nes iš pradžių vaikai nelabai leidosi masažuojami, kadangi mes buvome  jiems svetimi žmonės.

Dirbantys šiuose kūdikių namuose gydytojai, masažuotojai bei kineziterapeutai yra labai aukštos kvalifikacijos specialistai. Jie mus supažindino ir papasakojo apie genetines ligas ir vaikus sergančius jomis, apie tai, kokias gydymo metodikas taiko esant vienokiam ar kitokiam susirgimui. Kūdikių namai turi rėmėjų, juose yra gera įranga ir priemonės darbui su sutrikusio vystymosi kūdikiais bei vaikais. Pamatėme, kaip darbuotojai nuoširdžiai prižiūri ir rūpinasi vaikais, kaip juos myli ir kaip atsakingai žiūri į savo darbą.

Mes, būsimieji masažuotojai, atsisveikindami pasidžiaugėme, kad galėjome  suteikti džiaugsmo vaikams, juk kas gali būti geriau už besišypsantį vaiką. Norime padėkoti mokyklai, mokytojai ir kūdikių namuose dirbančiam personalui už suteiktą galimybę atlikti masažus kūdikiams ir vaikams ir praktiškai pasimokyti vaikų masažo atlikimo technikos.

M16-1 ir M16-2 grupių mokiniai