lapkričio 5 | 2021
mokytojas-v-asmena-dalinosi-ziniomis-su-kt-mokyklu-mokiniais

MOKYTOJAS VISVALDAS AŠMENA ŽINIOMIS DALINOSI SU KITŲ MOKYKLŲ MOKINIAIS

Š. m. spalio 15 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje ir spalio 28 dieną Kauno Veršvų gimnazijoje sporto organizacijos veiklos administratoriaus profesijos mokytojas Visvaldas Ašmena dalyvavo projekto, skirto vaikų psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui Lietuvos mokyklose, veiklose. Mokytojui teko dirbti  su įvairaus amžiaus mokiniais, paliesti sveikos mitybos ir sveikatingumo temas. Susitikimų metu kalbėta ir diskutuota apie emocijas, streso valdymą, judesį, tinkamą laiko ir sporto vadybą, fizinio aktyvumo  svarbą jų gyvenime ir, kaip šie dalykai susiję tarpusavyje. Mokytojas kalbėjo ir apie taisyklingos laikysenos aspektus, nes netaisyklingai sėdint, kenčia mūsų kvėpavimo sistema, nuotaika ir prarandami energijos resursai, blogėja ir kognityvinės funkcijos bei kenčia mokslo rezultatai. Mokytojas V. Ašmena pokalbių metu su mokiniais didelį dėmesį skyrė ir akcentavo apie tarpusavio pasitikėjimą klasėje, kaip jie bendrauja klasėje ir su kokiomis problemomis susiduria. Klasė – tai maža organizacija, kurioje tarpusavio komunikacija ir bendradarbiavimas svarbus, jog mikroklimatas formuotųsi palankus sveikatai, mokymosi pažanga individuali bei grupinė būtų kokybiška, galėtų vieni kitus papildyti. Aptarus teorinius aspektus, atlikta nesudėtingi rytinės mankštos pratimai, išsiaiškinta, kas atlieka mankštą ryte, kokią, o kas neatlieka. Mokytojas su mokiniais  diskutavo, kodėl svarbu ryte pasportuoti, pasidalino žiniomis apie pagrindinius makro ir mikro elementus, sveikus receptus ir, kodėl būtent šie patiekalai ar naudojami produktai jiems patinka.

Smagu buvo iš arčiau pažinti jaunus žmones, jų išgyvenimus, pagrindines veiklas po pamokų, kaip jie išveikia savo emocijas, planuoja savo laisvą laiką ir kokie jų planai ateičiai.

mokytojas-v-asmena-dalinosi-ziniomis-su-kt-mokyklu-mokiniais3 mokytojas-v-asmena-dalinosi-ziniomis-su-kt-mokyklu-mokiniais2