lapkričio 29 | 2017
Elektromechaniku nacionalinis konkursas 2017

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Elektros įrenginių elektromechanikas 2017“

Kiekvienais metais auga domėjimasis elektros įrenginių elektromechaniko specialybe bei daugėja mokinių, norinčių mokytis šios profesijos. Gerinant teikiamų mokymo paslaugų kokybę ir skatinant jaunimą aktyviai domėtis inžinerija, buvo organizuotas nacionalinis elektros įrenginių elektromechaniko specialybės besimokančių mokinių profesinio meistriškumo konkursas.
2017 m. lapkričio 21 d. Alytaus profesinio rengimo centro Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre 14-lika būsimųjų elektros įrenginių elektromechanikų iš 7-ių profesinio mokymo įstaigų (Mažeikių politechnikos mokyklos, Alytaus profesinio rengimo centro, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos, Elektrėnų profesinio mokymo centro, Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos, Jonavos politechnikos mokyklos, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro) atliko 3 užduotis: įvadinės 0,4kV apskaitos montavimą; halogeninės 12V lemputės jungimą 0,4kV tinkle, iš dviejų vietų panaudojant modulinį impulsinį kontaktorių; elektros variklio valdymą reversuojant. Iš verslo įmonių bei Valstybinės darbo inspekcijos deleguotų atstovų sudaryta komisija išrinko I, II, III vietos nugalėtojus.
Elektrėnų profesinio mokymo centrą atstovavo E15 grupės mokinys Kęstutis Kanapka ir E16 grupės mokinys Vidmantas Kazakevičius. Nors mūsų mokyklos mokiniai šiais metais į prizininkų tarpą nepateko, tačiau konkurso metu turėjo puikią progą pasitikrinti turimas teorines ir praktines žinias. Prizininkais tapo ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I, II, II laipsnio diplomais buvo apdovanoti mokiniai iš Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos, Jonavos politechnikos mokyklos, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro. Visiems dalyviams, juos rengusiems mokytojams buvo įteikti Padėkos raštai bei rėmėjų (UAB ,,TPS“, ,,OGLERA“, ,,INTER CARS“, ETUNA“, ELELKTROBALT“) dovanos.
Konkurso metu mokinius konkursui rengę mokytojai klausė paskaitas apie nepertraukiamus maitinimo šaltinius (EATON grupės atstovas) ir kokybišką elektros energijos tiekimą (AB ESO).

 

Profesijos mokytojas Vytautas Bražinskas