sausio 24 | 2019
netradicines-pamokos-apie-atsinaujinancia-energija-ir-aplinkosaugos-issukius1

Netradicinės pamokos apie atsinaujinančią energiją ir aplinkosaugos iššūkius

Šių metų sausio 23 dieną VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro AM17 grupės mokiniai turėjo netradicines pamokas – jie stebėjo e pamokas tema „Pasaulis 2050: transformacija pasinaudojant atsinaujinančia energija” ir „Top 10 aplinkosaugos iššūkių“, kurios buvo pasiūlytos Lietuvos 100-mečio nacionalinės karjeros savaitės proga. Šią iniciatyvą padėjo suorganizuoti projekto „Būsiu“ iniciatorius – bankas „Swedbank. Iniciatyva „Būsiu“ –  tai nacionalinis projektas šalies moksleiviams ir jų profesiniam orientavimui, kurį globoja šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projekte dalyvauja daugiau nei 80% šalies mokyklų. Projektas padeda apsispręsti dėl ateities profesijos pasirinkimo ir suformuoti pagrindus sėkmingam karjeros kelio formavimui.

E-pamoka „Pasaulis 2050: transformacija pasinaudojant atsinaujinančia energija” buvo ypač svarbi antro kurso automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko būsimiems specialistams, kadangi jie turi gebėti ne tik derinti mechaninių sistemų elementus, montuoti ir reguliuoti mechaninius, pneumatinius įrenginius, eksploatuoti pneumatines sistemas, elektrinius ir elektroninius įrenginius, montuoti, derinti ir reguliuoti valdymo sistemas, bet ir įgyti žinių apie atsinaujinančią energiją. Kadangi, vadovaujantis Nacionalinės energetikos strategijos nuostatomis, Lietuva įgyvendina savo įsipareigojimus ES dėl atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo elektros energijai gaminti, ši tema tampa aktuali. Gautą informaciją apie atsinaujinančią energiją papildė e-pamoka „Top 10 aplinkosaugos iššūkių, kuriuos turės išspręsti ateities inžinieriai“. E- pamoka leido mokiniams iš kitos pusės pažvelgti į ganėtinai tradicinę inžinerijos šaką, suvokti  inžinerijos problemas, apmąstyti, kaip jas optimizuoti, sprendžiant globalius aplinkosaugos iššūkius. Tapo akivaizdu, kad ateityje atsinaujinančios energijos specialistų, gebančių spręsti aplinkosaugos problemas, poreikis tik augs.

E-pamokos metu AM17 grupės mokiniai išgirdo daug aktualios informacijos iš savo srities profesionalo – „Nectar Sun” verslo plėtros vadovo Antano Bernatonio, kuris labai įdomiai papasakojo apie atsinaujinančią energiją, išskirdamas šių dienų svarbiausius aspektus, bei iš „Vilniaus dailės akademija“ lektoriaus Pauliaus Grigaliūno, kuris pažvelgė į ateitį per aplinkosaugos prizmę.

 

Mokytoja Asta Jokšienė

netradicines-pamokos-apie-atsinaujinancia-energija-ir-aplinkosaugos-issukius