kovo 18 | 2022
zemes-diena-2

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA: SUSTOKIME, PAGALVOKIME, VEIKIME!

Gamta nepripažįsta pokštų,

Ji visada teisinga,

Visada rimta,

Visada griežta,

Visada teisi…

Apsirinka ir klysta tik žmonės.

(J. V. Gėtė)

 

Kovo 20-ąją švenčiama Pasaulinė žemės diena, sugrąžinanti šiltąjį ir šviesųjį metų laiką, sulyginanti dieną su naktimi ir primenanti, kad visiems reikia saugoti ir globoti mūsų žaliąją planetą. Su pavasario lygiadieniu ateina ir tikrasis astronominis pavasaris. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai kartu su mokytojais mokykloje organizavo veiklas, skirtas Žemės dienai paminėti.

Kovo 18 d. mokiniai kartu su mokytojais iš pat ryto išsiruošė apžiūrėti ir sutvarkyti praeitais metais keltus inkilus ir įkelti naujų, kuriuos šiais mokslo metais pagamino mūsų mokyklos mokiniai kartu su profesijos mokytoju Gediminu Palioku. Mokytojai paaiškino mokiniams, kaip teisingai juos reikia iškelti ir pritvirtinti, kad  netrukdytų paukščiams patekti į vidų. Tikimės, kad naujuose namuose mielai apsigyvens zylės, musinukės, raudonuodegės, varnėnai ir kiti paukšteliai giesmininkai.

Skubančius į pamokas mokinius ir mokytojus pasitiko mokinių ir mokytojų gamintų inkilų paroda, paukščių čiurenimai mokyklos vestibiulyje. Visą savaitę buvo galima pasigrožėti mokinių piešiniais, skirtų Žemės dienai, kuriuos kartu su mokiniais piešė dailės mokytojas Jonas Žakevičius.

Biologijos mokytoja Loreta Makūnienė organizavo Žemės dienai skirtas pamokas  „XXI amžiaus ekologijos eros žmogus“, žiūrėjo ir aptarė su mokiniais 3 D filmus „Biologinė įvairovė“, „Mūsų planeta Žemė“ ir kt.

Dėkojame mokytojams, mokiniams už kūrybiškai organizuotas veiklas, skirtus Pasaulinei Žemės dienai. Taip parodome meilę, pagarbą mūsų Žemei, Žemei –  maitintojai, Žemei – gyvybės nešėjai.

 

                                                           Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė