spalio 30 | 2018
pasimatuok-profesija-epmc

„Pasimatuok profesiją“ VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre

Š. m. spalio 24 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre organizuotas mokyklinis renginys „Pasimatuok profesiją“, įgyvendinant Elektrėnų savivaldybės projektą „Lyderių laikas 3“. Organizatorių tikslas – paskatintinti grįžtamąjį ryšį ugdymo procese – technologijų ir/arba profesinio orientavimo veiklose.

Į šį renginį mokiniai atvyko susipažinti su įvairiomis profesijomis iš Ąžuolyno progimnazijos, Versmės gimnazijos, Vievio gimnazijos, Kietaviškių pagrindinės mokyklos. Sulaukėme apie 70 mokinių, besidominčių mūsų mokykla ir joje siūlomomis įgyti profesijomis. Elektrėnų profesinio mokymo centro profesijos mokytojai parengė edukacines veiklas „Pasimatuok profesiją“, kurias mokiniai pasirinko pagal pageidavimus.

Vienos iš labiausiai mokinius sudominusių specialybių – padavėjo-barmeno, konditerio ir virėjo. Mokytojų R. Vilaniškienės ir D. Bulaukienės pamokoje „Pasigamink ir ragauk“ mokiniai buvo ne klausytojais, o mažaisiais kulinarais-konditeriais. Svečiai turėjo galimybę ne tik susipažinti su virtuvės aplinka, išmokti kepti, plakti, puošti, bet ir degustuoti pačių rankomis pasigamintus sausainius, ledų kokteilius.

Mokiniai susipažino ir su logisto ekpeditoriaus profesija. Profesijos moktojų I. Čoporovienės ir V. Tichomirovo pamokoje „Pavojingų krovinių gabenimas“ žaidybine forma susipažino, kokie kroviniai kokiais automobiliais, laivais, lėktuvais keliauja iš vienos vietos į kitą, kokių dokumentų reikia, norint juos gabenti.

Šiais laikais nerasime nei vieno mokinio nežaidžiančio kompiuterinių žaidimų. Todėl mūsų informacines technologijas puikiai išmanančios profesijos mokytojos D. Strakšienė ir J. Raižauskienė pamokoje „Ne tik kompiuteriniai žaidimai“ kalbėjo ne tik apie jų žalą, bet ir naudą. Pasirodo, jog žaidžiant kompiuterinius žaidimus, vaikai lavina matematinius, strateginius gebėjimus, tobulina problemų sprendimo įgūdžius.

Be abejo, labai populiari mokinių tarpe yra robotika. Mokinius su robotų konstravimu, programavimu supažindino profesijos mokytojai Ž. Kaminskienė ir M. Budėnas, o jiems talkino Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos profesijos mokiniai D.Norkūnas ir R. Žilinskij.

Mokiniai taip pat susipažino su interjero apipavidalintojo specialybe. Mokytojai Ž. Sadkauskienė ir J. Žakevičius, S. Ulonienė pamokoje „Pasidaryk pats – nuo darbų iki apipavidalinimo“ kalbėjo apie naujausias interjero dekoro elementus ir plytelių dekoravimo technologijas, išbandė akrilą, kitas grafines priemones.

Su elektriko profesija supažindino profesijos mokytojai V. Bražinskas ir B. Pavlovienė. Mokytojai mokinių klausė, kada atsirado elektra, ir kokia jos reikšmė mūsų gyvenime.

Mokytojas V. Misiovič mokinius pasikvietė į vizualinių sistemų kabinetą, kur kalbėjo su vyriška kompanija apie garsą, kaip jis atkeliauja iki mūsų ausų ir, kaip žmonės bei gyvūnai jį supranta.

Nors už lango jau ruduo, bet pamokoje „Naujausios gėlių kompozicijų idėjos“ mokytoja R. Mikučionienė mokino, kaip reikia tvarkyti sodo aplinką, kaip sukurti tai, kas džiugina kievieno žmogaus akį. Taip pat kalbėjo apie puokščių darymą, gėlių bei spalvų darną.

VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre organizuotose veiklose dalyvavusių mokinių buvo paprašyta įvertinti edukacines veiklas, kuriose jie dalyvavo. Grįžtamasis ryšys buvo apibendrintas „Kahoot!“ (tai nemokamas internetinis įrankis, skirtas apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti) aplikacijos pagalba. Rezultatai buvo susumuoti ir grafiškai įvertinti bei vaizduojami skaidrėse po dienos darbų susirinkusiems mokiniams.

Pasibaigus veikloms, svečiai buvo išlydėti į mokyklas, o pilotinių mokyklų mokytojai savanoriai,  projekto „Lyderių laikas 3“ dalyviai, Elektrėnų švietimo kultūros ir sporto skyriaus atstovai, mokytojai, organizavę pamokas, rinkosi į Elektrėnų profesinio mokymo centro amfiteatrinę salę aptarti savo įvykusių veiklų bei pasidalinti savo sėkmėmis. Taip pat buvo apžvelgti mokinių apklausos rezultatai ir pasidžiaugta, jog renginys, organizuotos veiklos mokiniams patiko ir jie norėtų sugrįžti dar kartą.

 

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė

pasimatuok-profesija-epmc-2018m