spalio 17 | 2018
spalis-es-kibernetinio-saugumo-menuo

Spalis – ES kibernetinio saugumo mėnuo

Informacinės technologijos keičia mūsų kasdienį gyvenimą. Šiuolaikinis žmogus jau neįsivaizduoja gyvenimo be kompiuterio, išmaniojo telefono, interneto, kuriuos naudoja tekstų rašymui, redagavimui, informacijos paieškai, nuotraukų ir filmų peržiūrai, ir vis dažniau – verslui, bendravimui, atsiskaitymui už prekes, paslaugas ir kt. Todėl šiuolaikinių technologijų kontekste aktuali tampa informacija apie asmens duomenų saugą (GDPR), dirbtinio intelekto technologijas, etikos ir teisės iššūkius algoritmams bei duomenų naudojimui, internetines grėsmes, saugų kompiuterio naudojimą bei saugų elgesį internete.
Tam, kad gyvenimas virtualioje erdvėje būtų ne tik patogus, bet ir saugus, Švietimo informacinių technologijų centras, bendradarbiaudamas su ES institucijų patariamųjų tarybų nare M. Starkevičiūte, organizuoja Europos kibernetinio saugumo mėnesį (ECSM). Tai yra ES programa, skirta švietimui apie piliečių kibernetinį ir informacijos saugumą bei kibernetinių grėsmių suvokimą, kuri spalio 16-22 dienomis moksleivius kviečia spręsti kibernetinio saugumo žinių patikrinimo testą (NIS). Šis renginys organizuojamas jau ne pirmus metus. Tarkim, 2017 metais testą (NIS) išsprendė 2041 moksleivis iš 25 įvairių mūsų šalies regionų mokyklų.
VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro KPD16, AM17 grupės moksleiviai irgi prisijungė prie šios iniciatyvos ir spalio 17 dieną sprendė informacijos ir tinklų saugos (NIS) testą.

 

Mokytoja Asta Jokšienė