lapkričio 14 | 2016
startavo-robotikos-burelis-2

Startavo robotikos būrelis

Lapkričio 8 dieną EPMC startavo ilgai lauktas Robotikos būrelis. Robotikos būrelio kolektyvas liko maloniai nustebintas vaikučių, užsiregistravusių į būrelį, gausos. Iš viso priėmėme daugiau nei 75 Lego ir robotukų mylėtojus. Labai džiaugiamės galėdami pasiūlyti veiklą, skirtą jaunųjų inžinierių loginiam mąstymui ir kūrybiškumui vystyti, techninių gebėjimų ir komandinio darbo skatinimui.

Visi užsiregistravusieji vaikai buvo suskirstyti į spetynias grupes pagal amžių. Jauniausieji, 5 – 7 metų vaikai dirba kartu su mokytoja Žana Kaminskiene, vyresnieji, 8 – 12 metų, dirba su mokytojais Mariu Būdėnu ir Jevgenij Chomaniuk. Mokytojai dirbantys su vaikais dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Portugalijoje ir jau ne vienerius metus dirba su Lego išmaniaisias konstruktorias EV3 ir WeDo. Mokytojai dirba pagal „Lego Education“ 4C metodiką, kuri skatina bendravimą per įvairius žaidimus, konstravimą, sukurtų projektų tęstinumą ir atliktų užduočių supratimą bei tobulinimo galimybes.

Pirmųjų užsiėmimų metu mažiausieji būrelio dalyviai atliko laisvas kūrybiškumo užduotis, konstravo savo vardų raides ir automobilius bei namus, spalvino, žaidė ir bendravo tarpusavyje.

Vyresniųjų grupėse mokiniai pažindinosi su skirtingomis konstravimo ypatybėmis, mokėsi naudotis instrukcijomis ir konstravo įvairius modeliukus pagal duotas užduotis. Didelį įspūdį vaikams paliko žaidimų kambarys, kuriame yra ne tik Lego, bet ir kiti įvairūs žaislai bei konstruktoriai, kuriuos jie galėjo išbandyti pertraukėlių metu. Puikiai įrengtas kabinetas su išmaniąja lenta ir kompiuteriais buvo vyresniųjų grupių mokinių lavinimo vieta; čia jie turėjo galimybę išbandyti savo gebėjimus naudojantis šiomis technologijomis.

Ir visa tai tik pradžia…