vasario 5 | 2021
gelyno-kurimo-pagr

Vebinaras „Natūralistinio gėlyno kūrimo pagrindai”

Dažnai girdime sakant: natūralistinis želdinimas, žydinti pieva, olandiškoji banga, natūralistinis gėlynas. Kyla klausimas –  tai kas gi vis tik tai – pieva, pelkė, miškas??? Vien tik žodis natūralistinis iš dalies atsako į keliamą klausimą. Kitaip tariant,  želdynas turi būti kuriamas atsižvelgiant į turimas sąlygas, augalus parenkant būdingai aplinkai.

Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo profesijos mokytojai dalyvavo nuotoliniame seminare „Natūralistinio gėlyno kūrimo pagrindai“. Pasak seminaro lektorės, želdynų dizainerės Giedrės Adomaitytės, pasidarai amžinai atsakingas už tą, kurį prisijaukini (Antuano de Sent  Egziuperi „Mažasisi princas“).

Natūralios gamtos padiktuotos sąlygos bei idėjos pritraukimas arčiau savęs bei jos išpildymas suteikia žmogui pilnatvę, sielos ramybę, poilsį, malonumą.

Seminaro metu sužinoti pagrindiniai natūralistinio gėlyno kūrimo principai, kokie augalai yra tinkami, koks turi būti jų išdėstymas gėlyne, kaip parinkti kiekius, gautos gėlyno įrengimo bei priežiūros rekomendacijos.

Sodinkime, kurkime, auginkime ir rinkimės dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo profesiją VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre.

 

Profesijos mokytoja

Rima Mikučionienė

2