balandžio 12 | 2017
velykoms-artejant_epmc

Velykoms artėjant

Š. m. balandžio 5 dieną Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos 2-o sektoriaus Socialinės reabilitacijos skyriaus vyresnysis specialistas Gediminas Lukšys ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro Pravieniškių skyriaus profesijos mokytoja Sigita Tarasauskienė organizavo renginį „Velykų papročiai ir tradicijos“. Tądien edukacinę-praktinę veiklą „Kiaušinių marginimas“ vykdė profesijos mokytojai: Ona Patronaitienė, Vitas Julius Perlys, Liudvikas Rutaitis, Visvaldas Vaitkus, Stasys Voveris, Sigita Tarasauskienė.

Edukacinės-praktinės veiklos metu kiaušinius marginome vašku, skutinėjome, raižėme, išpjaustėme medinius kiaušinius. Sužinojome, kad jei kiaušinis tėra nudažytas kuria nors spalva, tai jis vadinamas dažytiniu, kad margučiu kiaušinis yra vadinamas dėl to, nes yra išrašomas įvairiais raštais. Marginimo raštus galime rasti keramikoje, medžio raižiniuose, audimo raštuose, kryždirbystėje. Dažniausiai piešiami, raižomi, pjaustomi ar skutinėjami yra saulės, mėnulio, žvaigždės, ugnies ženklai. Trikampiai, nupiešti smailumu į viršų arba smailumu į apačią, simbolizuoja moteriškąjį bei vyriškąjį pradą. O sudėjus trikampius smailumu aukštyn ir smailumu žemyn, gauname rombą, kuris reiškia šeimą. Galima pastebėti, kad raižiniuose, piešiniuose atsispindi begalinis raštų turtingumas ir fantazija.

Pagrindinis edukacinių-praktinių veiklų tikslas buvo puoselėti Velykų tradicijas, ugdyti kūrybiškumą, iniciatyvumą ir bendradarbiavimą.

Spalvingų ir kūrybingų visiems šv. Velykų!

Profesijos mokytoja

Sigita Tarasauskienė