balandžio 12 | 2017
verbu-sekmadieni-pasitinkant_epmc

Verbų sekmadienį pasitinkant

Š. m. kovo 29 dieną Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos 2-o sektoriaus Socialinės reabilitacijos skyriaus vyresn. specialistas Gediminas Lukšys ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro Pravieniškių skyriaus profesijos mokytoja Sigita Tarasauskienė organizavo renginį „Velykų papročiai ir tradicijos“. Įvairias edukacines-praktines veiklas vykdė profesijos mokytojai: Ona Patronaitienė, Vitas Julius Perlys, Liudvikas Rutaitis, Visvaldas Vaitkus, Stasys Voveris, Sigita Tarasauskienė.
Kovo 29 diena buvo skirta Verboms. Mokytoja Onutė mokė ir aiškino, kaip rišti verbas bei papasakojo daug įdomių dalykų: pasirodo, nuo seno buvo tikima pašventintos verbos magiška galia ir manyta, kad ji apsaugo nuo piktos akies, stichinių nelaimių, suteikia sveikatos, kad kiekvienoje verboje atsispindi rišėjo charakteris, fantazija, meistriškumas. Rišant verbą reikia sugebėti išlaikyti formą, ir proporcijas.
Tradicinė verba – iš gluosnių, berželių, žilvičių ir kadagių šakelių surišta puokštelė, Verbų sekmadienį šventinama bažnyčioje. Seniausia verba – volelinė. Plokščiosios – gali būti vienpusės ir dvipusės. Rykštelinės – tai ant plonų lazdynų rykštelių sukomponuotos smulkios puokštelės arba rykštelės su įpjovomis.
Pagrindinis edukacinės-praktinės veiklos tikslas buvo prisiminti ir puoselėti krikščioniškąsias tradicijas, ugdyti kūrybiškumą, iniciatyvumą ir bendradarbiavimą ir susirišus verbą pasitikti Verbų sekmadienį.

Profesijos mokytoja
Sigita Tarasauskienė