lapkričio 2 | 2016
epmc-krikstynos-2016

VšĮ  EPMC „fuksai“ – pilnateisiai pirmakursiai!

VšĮ EPMC organizuojamose krikštynose dalyvauti yra kiekvieno pirmakursio garbės reikalas. Jau kelintus metus iš eilės renginyje dalyvauja vis daugiau mokinių, nes žino, jog niekas iš jų nesityčios tepliodami pomidorų padažu, miltais ar kitomis „gėrybėmis“, bet linksmai ir kūrybiškai praleis pusdienį su visa Elektrėnų profesinio mokymo centro bendruomene.

Š. m. spalio 27 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro pirmakursiams liks įsimintina diena – organizuota „fuksų“ krikštynos tema – „EPMC šauktiniai 2016“. Atskubėję į pamokas pirmakursiai „fuksai“ buvo sutikti kareiviškomis aprangomis persirengusių II kursių, III kursių mokinių bei mokytojų. Pirmiausiai visų „fuksų“ skruostai buvo paženklinti dažais, skirtais veido maskavimui, ir palydėti į mokyklos 1 aukšto koridorių, kur juos akylai saugojo prižiūrėtojai ir viršilos. Vadovaujant M-15 gr. mokiniui A. Klimenko ir mokytojui V. Ašmenai šauktinių kuopoms buvo pravesta rytinė mankšta, mokytasi ne tik žygiuoti rikiuotėje, bet ir gerbti vyresnį, vykdyti jo nurodymus. Išėjus į mokyklos kiemą, kelis kartus buvo iššauta iš orinio ginklo, o ore pasirodžius tirštiems juodiems imitaciniams dūmams, pasijautėme tikrai kaip kovos lauke. Vėliaus  EPMC bataliono prižiūrėtojai, viršilos, „fuksai“ gerai nusiteikę susirinko į aktų salę, kur jų laukė dar keli išbandymai. Pirmiausiai pirmakursiai suskirstyti į 5 kuopas drąsiai ir iškilmingai  sudainavo  dainą „Oi, neverk, motušėle“. Liūdėti ir tingėti nebuvo kada, nes „fuksai“ turėjo parodyti savo gabumus kuriant ketureilius, atsakinėjant į įvairius klausimus apie mokyklą, suteikiant pirmąją pagalbą nukentėjusiajam, atliekant fizinius ir šauktiniams privalomus pratimus. EPMC šauktinių bataliono vadai „fuksus“ ne tik stebėjo, bet ir ragino aktyviai dalyvauti, vykdyti viršilų nurodymus, nes juk į EPMC batalioną atvyko niekieno neverčiami atlikti pareigą tėvynei ir šventai tarnauti mokyklai. Viršilos, norėdami įbauginti „fuksus“ sakė, jog dalis šauktinių tarnybą atliks Elektrėnų batalione, o tie, kurie nepaklus, keliaus į Pravieniškių batalioną.J Renginiui besibaigiant „krikštatėviai“  kreipėsi į „fuksus“ ir perskaitė priesaiką. Tad pirmakursiai be ilgų įkalbinėjimų prisiekė gerai mokytis, tausoti mokyklos turtą, gerbti mokytojus ir vyresnius, užleisti vyresniuosius valgykloje be eilės ir pažadėjo priesaikos laikytis. Renginio organizatoriai sveikino pirmakursius ir kiekvienam įteikė sauso maisto davinį.

Taigi, „fuksai“ „priėmė krikštą“ ir tapo oficialiais ir pilnateisiais VšĮ EPMC pirmakursiais. Linkime jiems gerų mokymosi rezultatų ir sėkmės, garsinant savo darbais mūsų mokyklos vardą.

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Biekšienė