gruodžio 13 | 2018
vsi-epmc-uz-alternatyviaja-energija1

VšĮ EPMC už alternatyviąją energiją

Visą šių metų lapkričio mėnesį VšĮ EPMC automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko specialybės pirmo ir antro kurso mokiniai kartu su profesijos mokytojais Žana Kaminskiene ir Arvydu Valentinavičiu ruošė kalėdines dekoracijas, kurios atsipindėtų šių dienų tendencijas – taupios elektros energijai ir maitinamos gamtiniais energijos šaltiniais, šiuo atveju saulės energija.

Visą mėnesį mokiniai mokėsi apie alternatyvius elektros energijos šaltinius – saulės, vandens ir vėjo energiją ir kaip šias technologijas būtų galima pritaikyti elektrai gaminti. Mokiniai kartu su mokytojais paruošė net du projektus Kalėdoms apšviesti:

  • Įėjimas į EPMC pro pagrindines duris yra apjuostas kalėdinėmis girliandomis ir eglute, kurią puošia taupi LED lempučių girlianda. Visa papuošimų grandinė yra prijungta prie saulės baterijos, kuri ir gamina energiją.
  • Sektorinis praktinio mokymo centras yra papuoštas pačių pagamintomis žvaigždėmis su LED juostomis. Šios dekoracijos puikiai atspindi inovatyvaus pastato idėją ir papildo išmanaus namo koncepciją.

EPMC siekia parodyti, kad Kalėdos gali būti ne tik šviesios, bet ir taupios. Tai yra ir aktualu ir gražu. Įgyvendinti sumanymus padėjo ir kitų specialybių mokiniai: elektrikai, staliai, savo idėjomis talkino ir ūkio dalies darbuotojai.

Visiems norintiems sužinoti, kaip jos veikia ir kaip galima patiems ekologiškai spręsti buitines situacijas, galite kreiptis į VšĮ EPMC.  O mokiniai, norintys įgyti tokias kompetencijas gali kreiptis, siekdami čia įgyti kvalifikaciją.

Primename, kad elektriko specialybę papildė nauji moduliai: saulės fotovoltinių elektrinių įrangos montavimas ir vėjo energijos elektrinių montavimas. Šias bei išmanaus namo kompetencijas galima įgyti ir neformaliuoju būdu.

 

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Lina Triponienė


vsi-epmc-uz-alternatyviaja-energija