ATEITIES RAŠTINGUMO PAMOKOS „LIETUVA 2050“!

Ateities raštingumo pamokos „Lietuva 2050“!

Mūsų III gimnazinės klasės mokiniams buvo surengtos ateities raštingumo pamokos, kurias vedė Gertrūda Kupčinskaitė – Lietuvos moksleivių sąjungos Mokymų komiteto koordinatorė. Užsiėmimų metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos moksleivių sąjungos veikla, jos tikslais bei jaunimo vaidmeniu kuriant aktyvią ir pilietišką visuomenę. Pamokos skatino mokinius pažvelgti į ateitį plačiau, apmąstyti savo galimybes bei atsakomybę prisidedant prie valstybės gerovės kūrimo.

Didelis dėmesys buvo skirtas ateities vizijai „Lietuva 2050“. Mokiniai diskutavo apie tai, kokia Lietuva galėtų būti po kelių dešimtmečių, kokie pokyčiai laukia švietimo, technologijų, darbo rinkos ir visuomenės gyvenimo srityse. Užsiėmimų metu buvo akcentuojama, kad kiekvienas jaunas žmogus savo idėjomis, iniciatyvumu ir kasdieniais sprendimais gali prisidėti prie teigiamų pokyčių valstybėje.

Praktinėje pamokų dalyje mokiniai išbandė ateities raštingumą ugdantį interaktyvų žaidimą. Jo tikslas – padėti geriau suprasti, kaip priimami sprendimai šiandien gali paveikti ateities visuomenę ir kokią įtaką kiekvieno žmogaus veiksmai turi bendram šalies vystymuisi. Žaidimo metu mokiniai sprendė įvairias situacijas, diskutavo grupėse, dalijosi savo nuomonėmis bei ieškojo kūrybiškų sprendimų ateities iššūkiams.

Šios pamokos tapo puikia galimybe mūsų mokiniams ne tik praplėsti savo žinias apie ateities planavimą, bet ir trumpam pasijusti savo ateities kūrėjais. Įgyta patirtis paskatino jaunimą aktyviau domėtis visuomenės procesais, kritiškai vertinti šiandienos sprendimus bei drąsiau kurti savo ateities viziją.

 

KVIETIMAS Į EPMC DIPLOMŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĘ 2026!

Mieli absolventai, jų artimieji ir bendruomenės nariai,
Nuoširdžiai kviečiame Jus į Elektrėnų profesinio mokymo centro diplomų įteikimo ceremoniją – ypatingą šventę, kupiną džiaugsmo, pasididžiavimo ir prasmingų akimirkų.
 
Šią dieną kartu pasidžiaugsime absolventų pasiekimais, atkaklaus darbo rezultatais ir naujo gyvenimo etapo pradžia. Tai puiki proga sustoti, prisiminti nueitą kelią, padėkoti už palaikymą bei pasitikti ateities iššūkius su viltimi ir įkvėpimu.
 
Kviečiame būti kartu, dalintis šventine nuotaika ir drauge pagerbti mūsų absolventų pasiekimus!
 
Data: 2026 m. birželio 23 d. (antradienis).
Laikas: 14.00 val.
Vieta: EPMC amfiteatro salė, Rungos g. 18, Elektrėnai.
 
Laukiame Jūsų! Iki malonaus susitikimo šventėje!

DŽIAUGIAMĖS BENDRADARBIAVIMU IR MOKINIŲ PASIEKIMAIS!

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir mokinių pasiekimais!

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos mokiniai sėkmingai baigė profesinio mokymo modulius mūsų centre. Pasirinkę juos vietoje įprastų technologijų pamokų mokykloje, mokiniai turėjo galimybę ne tik pagilinti teorines žinias, bet ir įgyti vertingos praktinės patirties, susipažinti su realia profesine aplinka bei išbandyti save įvairiose kulinarinėse veiklose. Tai svarbus žingsnis ugdant profesinius gebėjimus, plečiant karjeros galimybių akiratį ir sąmoningiau planuojant savo ateitį!

Modulių metu gimnazistai mokėsi gaminti sušius, kepti picas bei ruošti tautinio paveldo patiekalus. Įgytas žinias ir praktinius įgūdžius jie demonstravo atlikdami įvairias užduotis, o sėkmingai baigę modulius buvo apdovanoti oficialiais profesinio mokymo pažymėjimais. Tai – reikšmingas jų atsakingo darbo, atkaklumo bei motyvacijos siekti naujų žinių įvertinimas!

Džiaugiamės matydami jaunus žmones, kurie aktyviai domisi profesiniu pasauliu, drąsiai priima naujus iššūkius ir siekia įgyti praktinių kompetencijų dar besimokydami mokykloje. Taip pat nuoširdžiai vertiname bendradarbiavimą su Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Tokios partnerystės kuria prasmingas mokymosi patirtis, skatina mokinių augimą, profesinį smalsumą ir stiprina ryšius tarp skirtingų ugdymo įstaigų bendruomenių!

 

EKSPERIMENTAS „FOTOTROPIZMAS“!

IV gimnazijos klasės mokiniai biologijos pamokų metu gilino žinias apie augalų įvairovę, medžiagų pernašą gaubtasėkliuose augaluose, jų dauginimąsi, sėklų sandarą bei sėklų dygimui būtinas sąlygas. Siekdami geriau suprasti teorinę medžiagą, mokiniai žinias pritaikė praktinėje veikloje – atliko eksperimentą „Fototropizmas“.

Eksperimento metu mokiniai stebėjo žirnių ir pupelių sėklų dygimo procesą, fiksavo augimo pokyčius bei analizavo, kaip augalai reaguoja į aplinkos veiksnius. Vėliau buvo tiriamas vienas svarbiausių augalų prisitaikymo reiškinių – fototropizmas, kai augalų stiebai kryptingai auga ir linksta šviesos šaltinio link. Stebėdami augalų augimą, mokiniai galėjo praktiškai įsitikinti, kad šviesa yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių augalų vystymąsi.

Eksperimentinė veikla skatino mokinius ugdytis tiriamojo darbo įgūdžius: planuoti stebėjimus, rinkti ir analizuoti duomenis, daryti išvadas bei susieti teorines žinias su realiais gamtoje vykstančiais procesais. Tokios veiklos ne tik praturtina mokymosi patirtį, bet ir ugdo smalsumą, kritinį mąstymą bei domėjimąsi gamtos mokslais.

Džiaugiamės mokinių aktyvumu, atsakingu darbu ir noru pažinti gamtos paslaptis atliekant įvairius eksperimentus bei tyrinėjimus!

GEGUŽĖ – PREVENCIJOS PRIEŠ RŪKYMĄ MĖNUO!

Gegužė – prevencijos prieš rūkymą mėnuo!
 
Visą gegužės mėnesį mūsų mokymo centre vyko integruotos prevencinės pamokos „Renkuosi būti laisvas“. Jų metu mokiniai plėtė žinias apie rūkymo daromą žalą sveikatai, diskutavo apie sveikos gyvensenos svarbą, kūrė piešinius ir plakatus, skatinančius rinktis gyvenimą be žalingų įpročių.
 
Ypatingas dėmesys buvo skiriamas mokinių vertybėms, asmeninei atsakomybei ir sąmoningiems pasirinkimams. Psichologinių užduočių metu mokiniai svarstė, kodėl verta būti laisvam nuo priklausomybių, dalijosi savo įžvalgomis apie sveiką gyvenimo būdą bei aptarė būdus, padedančius išsaugoti gerą savijautą ir emocinę gerovę.
 
Prevencinių veiklų ciklą užbaigėme aktyviu renginiu gryname ore. Mokiniai dalyvavo įvairiose sportinėse ir komandinėse rungtyse, išbandė savo taiklumą, reakciją bei koordinaciją – žaidė cornholą, rungėsi virvės traukimo varžybose, mėtė diskus ir statė „Jenga“ bokštus. Taip pat, naudodami specialius apsvaigimą imituojančius akinius, jie galėjo praktiškai įsitikinti, kaip apsvaigimas paveikia žmogaus gebėjimą atlikti net ir paprastas kasdienes užduotis. Sėkmingai įveikę užduotis, mokiniai buvo apdovanoti sveikais užkandžiais.
 
Šios veiklos dar kartą priminė, kad geriausias pasirinkimas – aktyvus, sveikas ir sąmoningas gyvenimo būdas, laisvė nuo žalingų įpročių bei priklausomybių. Verčiau rinktis sportą, judėjimą ir prasmingą laisvalaikį, o ne rūkymą!
 
Prevencinės programos „Renkuosi būti laisvas“ veiklas organizavo fizinio aktyvumo mokytojai Visvaldas ir Ramunė, dailės mokytoja Anastasija, psichologė Sandra, socialinė pedagogė Ineta bei visuomenės sveikatos specialistė Kristina. Nuoširdžiai dėkojame už jų iniciatyvą, įsitraukimą ir indėlį ugdant sveiką bei atsakingą jaunąją kartą!

PROFESINIS MEISTRIŠKUMAS, VIRTĘS ŽMOGIŠKA ŠILUMA!

Profesinis meistriškumas, virtęs žmogiška šiluma!
 
Pirmąjį vasaros rytą individualios priežiūros darbuotojo profesijos mokinės pasitiko dalyvaudamos profesinio meistriškumo konkurse „Esu šalia tavęs“ kartu su Elektrėnų socialinės globos namų bendruomene. Tai buvo ne tik profesinių žinių patikrinimas, bet ir jautrus susitikimas su žmonėmis, kuriems kasdien svarbiausia yra rūpestis, pagarba ir žmogiškas ryšys!
 
Konkursas vyko Elektrėnų socialinės globos namuose – vietoje, kur svarbiausias žmogus. Čia mūsų mokinės galėjo pademonstruoti ne tik teorines bei praktines žinias, bet ir empatiją, kantrybę, švelnumą bei gebėjimą būti šalia. Dalyvių pasirodymus vertino ilgametę patirtį turinčios globos namų darbuotojos.
 
Konkursą sudarė trys užduotys: teorinių žinių patikrinimas, praktinės slaugos užduotys (perkėlimas į vežimėlį, maitinimas, sauskelnių keitimas, lovos perklojimas) ir kūrybinė užduotis, sukėlusi daugiausia šiltų emocijų. Visose veiklose jautėsi siekis pradžiuginti globos namų gyventojus ir sukurti jiems įsimintinas akimirkas. Buvo gera matyti senolių šypsenas, girdėti jų juoką bei stebėti mokinių rūpestingumą ir darbuotojų atsidavimą. Tokios patirtys primena, kodėl ši profesija yra tokia prasminga!
 
Džiaugiamės pranešdami, jog konkurso „Esu šalia tavęs“ prizines vietas užėmė:
I vieta – Ingrida Lasevičienė
II vieta – Ramunė Vėželienė
III vieta – Gražina Leonavičienė
 
Vis dėlto mokytojos vieningai sutarė – visos dalyvės yra nugalėtojos, nes kiekviena įdėjo daug darbo, drąsos ir širdies!
 
Dėkojame Elektrėnų socialinės globos namų kolektyvui už bendrystę, pasitikėjimą ir atviras duris mūsų mokinėms, taip pat už įsteigtus prizus. Tokie susitikimai augina ne tik profesines kompetencijas, bet ir širdis – o iš jų gimsta tikras rūpestis žmogumi!
 

VIZITAS ĮMONĖJE „BIO CITY“!

Kas sakė, kad mokslas – tai tik vadovėliai, formulės ir teorinės žinios?
 
Mūsų mokiniai turėjo išskirtinę galimybę peržengti klasės sienas ir savo akimis pamatyti, kaip kuriamos ateities technologijos, apsilankę modernioje „Bio City“ įmonėje!
 
Ši edukacinė išvyka tapo ne tik pažintine patirtimi, bet ir tikru įkvėpimo šaltiniu. Mokiniai iš arti susipažino su pažangiais technologiniais sprendimais, inovatyviais gamybos procesais bei tvarumo principais, kurie šiandien formuoja rytojų!
 
Vizito metu jie galėjo pamatyti, kaip mokslinės žinios ir kūrybiškos idėjos virsta realiais produktais bei sprendimais, darančiais reikšmingą poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui.
 
Didžiausią įspūdį paliko suvokimas, kad tai, ko mokomasi mokyklos suole, nėra tik teorija. Chemija, biologija, IT ir kiti mokomieji dalykai tampa svarbiu pagrindu kuriant inovacijas, gerinančias žmonių gyvenimo kokybę bei prisidedančias prie pažangesnės visuomenės kūrimo.
 
Nuoširdžiai dėkojame „Bio City“ komandai už šiltą priėmimą, skirtą laiką, įdomų pasakojimą ir galimybę iš arti susipažinti su jų veikla bei modernia darbo aplinka. Tokios patirtys įkvepia, motyvuoja ir padeda jaunam žmogui drąsiau svajoti apie savo ateitį. Nes ateitis priklauso smalsiems, kuriantiems ir nebijantiems atrasti!

ANGLŲ KALBOS NAUDA – TIEK MŪSŲ MOKINIAMS, TIEK DARBUOTOJAMS!

Anglų kalbos žinios šiandien yra neatsiejama asmeninio ir profesinio tobulėjimo dalis, todėl džiaugiamės galėdami jas nuolat stiprinti mūsų centre!

Mūsų mokiniai anglų kalbos pamokose rengė ir pristatė pranešimus apie anglakalbes šalis. Jie supažindino bendruomenę su įvairių šalių kultūra, tradicijomis, gyvenimo būdu bei aptarė anglų kalbos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje. Tokia veikla ne tik lavina kalbinius gebėjimus, bet ir ugdo viešojo kalbėjimo, informacijos paieškos bei pristatymo įgūdžius, skatina domėtis kitomis kultūromis ir plečia akiratį.

Anglų kalbos pamoka buvo surengta ir mūsų centro darbuotojams. Jos metu dalyviai mokėsi praktiškai vartoti anglų kalbą keliaujant lėktuvu ir būnant oro uoste. Buvo nagrinėjama, kaip skaityti atvykimo ir išvykimo informacines švieslentes, kaip pasiteirauti kelio ar reikiamos krypties, kaip orientuotis tarp terminalų bei suprasti dažniausiai naudojamus oro uostų pranešimus. Visa pamoka vyko anglų kalba, todėl dalyviai turėjo galimybę realiomis situacijomis pritaikyti ir tobulinti savo kalbinius įgūdžius.

Tokios praktinės veiklos yra naudingos ne tik asmeniniame gyvenime keliaujant ar bendraujant su užsieniečiais, bet ir profesinėje veikloje, dalyvaujant tarptautiniuose projektuose, užsienio stažuotėse ar bendradarbiaujant su partneriais iš kitų šalių.

Didžiuojamės, kad mūsų centro bendruomenė aktyviai tobulina užsienio kalbų kompetencijas. Anglų kalbos mokėjimas suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, padeda lengviau prisitaikyti tarptautinėje aplinkoje ir atveria naujas mokymosi, darbo bei asmeninio augimo galimybes. Džiaugiamės matydami, kaip šios žinios tampa vertingu įrankiu tiek mūsų mokiniams, tiek darbuotojams!

PROFESINĖ PRAKTIKA, ATVERIANTI NAUJAS GALIMYBES IR ĮKVEPIANTI AUGTI!

Profesinė praktika, atverianti naujas galimybes ir įkvepianti augti!

Mūsų interjero apipavidalintojo profesijos mokinė Gabija mokymosi metu profesinę praktiką atliko Elektrėnų kultūros centre. Praktikos laikotarpiu ji turėjo puikią galimybę ne tik pritaikyti įgytas teorines žinias, bet ir įgyti vertingos praktinės patirties realioje darbo aplinkoje.

Praktikos metu Gabija aktyviai bendradarbiavo su kultūros centro dailininke, prisidėdama prie įvairių scenografinių sprendimų kūrimo. Ji dalyvavo rengiant ir gaminant scenos dekoracijas šventėms, kultūriniams renginiams, koncertams bei kitoms veikloms. Ši patirtis leido jai geriau pažinti kūrybinio darbo procesus, lavinti meninius gebėjimus, ugdyti atsakomybę, kruopštumą ir komandinio darbo įgūdžius.

Ypač džiaugiamės, kad praktika Gabijai atvėrė ir tarptautines galimybes. Kartu su Elektrėnų kultūros centro komanda ji vyko į Zakopanę (Lenkija), kur dalyvavo mokymuose, skirtuose jaunimo fizinės ir psichologinės sveikatos stiprinimui, saugaus naudojimosi internetu įgūdžių ugdymui bei dirbtinio intelekto temoms. Tai buvo ne tik vertinga edukacinė patirtis, bet ir puiki galimybė susipažinti su kitų šalių jaunimu, plėsti akiratį bei įgyti naujų žinių.

Gabija su dideliu entuziazmu dalijosi įspūdžiais po kelionės ir džiaugėsi gavusi progą dalyvauti tokiame projekte. Kelionė jai tapo ypatinga dar ir todėl, kad išsipildė sena svajonė – pirmą kartą gyvai pamatyti didingus kalnus ir pasigrožėti įspūdingais Zakopanės kraštovaizdžiais!

Nuoširdžiai džiaugiamės sėkmingu bendradarbiavimu su mūsų socialiniais partneriais, kurie prisideda prie mokinių profesinio augimo, padeda įgyti vertingos patirties ir atveria plačias tarptautines bei asmeninio tobulėjimo galimybes. Tokios praktikos ne tik stiprina profesines kompetencijas, bet ir skatina pasitikėjimą savimi, savarankiškumą bei motyvaciją siekti užsibrėžtų tikslų.

EDUKACIJA „KAIP PRIKLAUSYTI GRUPEI IR IŠLIKTI SAVIMI?“

Edukacija „Kaip priklausyti grupei ir išlikti savimi?“
 
MO muziejuje vyko edukacija įgyvendinant projektą „Jaunimo klubas įveik-veik-eik“ ir buvo skirta savęs bei savo vertybių pažinimui meno pagalba. Užsiėmimo metu mokiniai turėjo galimybę gilintis į savo emocijas, asmenines vertybes, mokėsi geriau suprasti save bei savo santykį su aplinkiniais.
 
Per meno kūrinius ir diskusijas mokiniai svarstė, ką reiškia būti savimi šiandieniniame pasaulyje, kaip pritapti prie grupės neprarandant savo individualumo, kokios emocijos mus lydi kasdienybėje ir kaip su jomis tvarkytis. Parodos ekspozicijos tapo puikia priemone atviram pokalbiui, refleksijai ir kūrybiškam mąstymui skatinti.
 
Edukacijos metu mokiniai stiprino emocinio pažinimo bei bendravimo įgūdžius, ugdė toleranciją, empatiją, kritinį mąstymą ir gebėjimą laisvai reikšti savo mintis bei jausmus. Tokios veiklos ne tik plečia kultūrinį akiratį, bet ir padeda augti kaip brandžioms, savimi pasitikinčioms asmenybėms.
 
Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai turi galimybę dalyvauti prasmingose veiklose, kurios ugdo ne tik žinias, bet ir žmogiškąsias vertybes!
 
Projektas finansuojamas Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo lėšomis.