Valanda vasaros darganotą rudenį!
Mūsų mokymo centro mokiniai lankėsi UAB „Kietaviškių gausa“ – moderniuose ir pažangiuose šiltnamiuose, kur jiems surengta netradicinė pamoka gamtos pažinimo ir technologijų temomis. Įmonės agronomas Gytis įtaigiai ir įdomiai pasakojo, kaip auginamos daržovės, kodėl šiltnamiuose dūzgia kamanės bei kaip veikia biologinė augalų apsauga. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir turėjo progą paragauti ypatingų, išskirtinio skonio „saldaininių pomidorų“.
Pamokos metu buvo pristatyta pažangi daržovių auginimo technologija – „Šviesos kultūra“. Tamsų vakarą ar naktį Kietaviškes galima atpažinti iš tolo – virš šiltnamių pakibusi šviesa primena vasaros saulę. Čia įrengtos specialios lempos šviečia augalams net 18–19 valandų per parą, palaikydamos idealų mikroklimatą ir apšvietimą. Visa sistema visiškai automatizuota – nuo pomidorų, agurkų ar salotų priežiūros iki laistymo ir drėgmės reguliavimo. Kitaip tariant, Kietaviškėse vasara tęsiasi ištisus metus!
Įmonė išsiskiria tvarumu ir atsakingu požiūriu į aplinką – naudoja perdirbamas pakuotes, šilumai gaminti taiko biokurą, o lietaus vandenį surenka ir pakartotinai panaudoja augalų laistymui. Tai puikus pavyzdys, kaip galima derinti inovacijas, ekologiją ir modernius technologinius sprendimus!
Pamokos pabaigoje agronomas Gytis pabrėžė, kad įmonėje nuolat ieškoma naujų darbuotojų – tad motyvuoti irdarbštūs jaunuoliai visuomet laukiami šioje pažangioje komandoje.