Jaunimo veiksmo diena 2026!
Mūsų mokinių komanda „Dar vienas bandymas“ dalyvavo tradiciniame Jaunimo veiksmo dienos 2026 renginyje, kuriame pristatė savo parengtą projektą – stacionarią ir tvarią dviračių, paspirtukų bei neįgaliųjų vežimėlių priežiūros ir įkrovimo stotelę. Šios iniciatyvos siekis – plėtoti darnų aktyvumą ir aplinkai palankų transporto pasirinkimą Elektrėnų savivaldybėje, sukuriant visuomenei lengvai prieinamą daugiafunkcį punktą, skirtą ne tik priemonių įkrovimui, bet ir nesudėtingam remontui ar priežiūrai!
Projektu norima sudaryti patogesnes sąlygas smulkių transporto priemonių tvarkymui viešosiose erdvėse, paskatinti bendruomenę dažniau rinktis ekologiškus keliavimo būdus, mažinti trumpų kelionių automobiliu poreikį, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei stiprinti tarpusavio ryšius. Sprendžiama reali problema – ribotos galimybės saugiai ir patogiai pasirūpinti dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis ar neįgaliųjų vežimėliais, dėl ko dalis žmonių atsisako šių tvarių judėjimo priemonių. Siūloma stotelė suteiktų galimybę pripūsti padangas, atlikti smulkius remonto darbus bei įkrauti elektrines transporto priemones, o infrastruktūra būtų pritaikyta įvairioms grupėms – jaunimui, šeimoms ir žmonėms su negalia.
Ši idėja paremta tvarumo principais, prisidedant prie CO2 emisijų mažinimo ir švaresnės aplinkos kūrimo. Nors šį kartą pagrindinio prizo nelaimėjome, tai yra dar vienas žingsnis tobulėjimo link – esame tikri, kad ateityje ši idėja bus dar labiau išplėtota ir įgyvendinta!
Ypatingai didžiuojamės mūsų mokiniais – Kajumi, Danieliumi, Augustu ir Jonu – už jų kūrybiškumą, iniciatyvumą bei gebėjimą matyti realias problemas ir joms siūlyti tvarius sprendimus. Jūs – šaunuoliai!